Ilze Dzene bija vadītāja Kapseļu ielas bērnunamā no 2018.gada marta līdz pagājušajai nedēļai. Šajā institūcijā dzīvo bērni ar smagiem funkcionāliem traucējumiem. Ilze ir 2020. gada „Latvijas lepnuma” balvas saņēmēja nominācijā „Sargeņģelis”. Kopš studiju gadiem viņa strādājusi Kapseļu ielas bērnunamā par auklīti.

Tieši sarunas dienā, 16. janvārī, ir sācies jauns darba cēliens Ilzes Dzenes dzīvē – viņa ir piekritusi būt par tieslietu ministres birojā kā padomniece.

"Šādu piedāvājumu es saņēmu pagājušā gada vidū un man bija gana smagas pārdomas par to. Šie pieci gadi man kā Kapseļu ielas bērnunama vadītājai ir bijuši laika posms, kurā esmu spējusi izdarīt tos darbus, kas bija iecerēti un kas arī darba gados tika iecerēti. Iespējams, tie vēl bija jāturpina un  jānoved līdz galam. Bet, pirms es kļuvu arī par Kapseļu ielas bērnu un vadītāju, es pieņēmu iekšēju lēmumu, ka tie būs pieci gadi kā vadītājai," stāsta Ilze Dzene.

Bet Kapseļu ielā Ilze darbojas jau kopš 2002. gada, kad viņu kā studenti uzrunājis darba piedāvājums – kļūt par auklīti Kapseļu ielas aprūpes iestādē.

"Veselu paaudzi esmu piedzīvojusi šajā bērnunamā, kā bērni pieaug," atzīst Ilze Dzene.

Lai arī draugi Ilzei saka, ka jaunais amats ir virzība pa karjeras kāpnēm, viņa pati atzīst, ka tā nešķiet.

"Bērnunama vadītājs, ja viņš pilda savus pienākumus atbilstoši bērna interesēm, tad neviens amats nevar būt augstāks par šo, jo atbildība ir milzīga. Atbildība par šiem bērniem, jo neviens cits par viņiem nerūpēsies un neveidos viņiem labvēlīgu dzīvi un šos saucamos pakalpojumus, kā tas ir institūcijas vadītājs kopā ar savu komandu," vērtē Ilze Dzene.

Ilgus gadus Ilze ir strādāja tiesu sistēmā un gatavojās kļūt par tiesnesi, bet paralēli – brīvdienās un naktīs – bērnunamā par auklīti. Sākot darba gaitas tiesu sistēmā, viņa nespēja atstāt auklītes darbu, jo nespēja atstāt bērnus, – tā par Ilzi rakstīts „Latvijas lepnuma” balvas pieteikumā.

Kad atklātībā nāca milzu nevērība pret Kapseļu ielas bērnunama bērniem, Ilze pieņēma vienu no savas dzīves sirdslēmumiem. Viņa pameta savu karjeru tiesu sistēmā un sāka vadīt Kapseļu ielas bērnunamu.

Par valsts sociālā aprūpes centra "Rīga" filiāles "Rīga" darbu saruna arī raidījumā Ģimenes studija.