Ārpus ierastā! Tieši tā varam raksturot šī vakara Monopola viešņu, kas sievišķīgumu nezaudējot, dara lietas, ko esam pieraduši redzēt no puišiem, un kas mūsu tautas rāmajam garam iedod jaunu enerģiju un skatu nākotnē. Mūziķe - bundziniece un perkusioniste Nelli Bubujanca.

Nelli ir dzimusi Latvijā, bet viņai ir armēņu, ukraiņu un baltkrievu saknes. Savu vārdu viņa ieguvusi par godu ukraiņu vecmāmiņai.

"Pa dzīvi un arī dvēselē es esmu latviete," bilst Nelli. "Piedzimusi es esmu Rīgā un jūtos es vairāk latviete, nekā armēniete." 

Šo sajūtu Nelli pamato ar stāstu par to, ka labāk pazīst Latviju, valodu, dziesmas, mūziku, nekā Armēniju un arī nerunā armēņu valodā.  Tāpat viņa jūt piederību ukraiņu tautai, jo tieši vecmāmiņa Nelli savulaik mazmeitu Nelli ievadījusi mūzikas pasaulē, tiesa, mācot klasisko ģitārspēli.

"Mana vecmāmiņa bija ģitāriste, kas arī nav tik ierasti. Kaut kādas etīdes mācījos, akordiņus, vecmāmiņa man mācīja romances, ko dziedāja un spēlēja. Tad ar viņu kopā dziedājām un spēlējām. Tad vienā brīdī man dzīve aizveda pa citu ceļu, uzzināju, ka ir rokmūzika. Tad es sāku mācīties citus akordus," stāsta Nelli.

Lielākais atbalstītājs meitas izvēlei bijusi Nelli mamma, kura pat paņēmusi kredītu, lai iegādātos meitai pirmo bungu komplektu, un tagad regulāri apmeklē meitas koncertus. Vecmāmiņa sākumā nav pieņēmusi viņas izvēli spēlēt bungas, vēlējusies, lai Nelli izvēlas stabilāku profesiju.

"Man ar vecmāmiņu bija ilgas sarunas, viņa man visu laiku teica, ko tu darīsi, kad tev būs septiņdesmit. Es saku, ka spēlēšu bungas, es vienkārši sēdēšu veca tante, bet es būšu tik stilīga, ka būs prieks uz mani skatīties. Un es izskatīšos jaunāka par saviem gadiem, un enerģiskāka, un es spēlēšu bungas līdz galam," saruna atminas Nelli un piebilst, ka vecmāmiņa par to smējusies.

Nu jau vecmāmiņa ir mūžībā pāris gadus.

"Viņa paspēja aiziet uz maniem koncertiem. Kad viņa bija slima, atnāca pie mums ar Ati Auzānu uz koncertu, es redzēju, kā viņa raudāja. Es nevarēju izteikt savas jūtas vārdos, bet man bija ļoti svarīgi, ka viņa ieraudzīja, ko es daru, ka man sanāk. Iepriekš viņai nebija vēlmes nākt, kad viņa saslima, tikai tad iedziļinājās tajā, ko es daru," stāsta Nelli.

Talantīgā, ugunīgā un pieredzes bagātā bundziniece un perkusioniste, armēņu izcelsmes rīdziniece - Nelli Bubujanca jau no bērnu dienām nedaudz nodarbojās ar ģitārspēli, tomēr pirmos nopietnos soļus mūzikas pasaulē spēra piecpadsmit gadu vecumā, kad bundzinieka Tāļa Gžibovska vadībā pievērsās bungu spēlei. Pirmais nozīmīgais projekts Nelli karjerā bija sieviešu grupa “Red Bee”, kas iemantoja daudzu latviešu sirdis un deva iespēju sevi parādīt arī ārpus Latvijas robežām. 

Vien nepilnu pus gadu pēc bungu spēles uzsākšanas, Nelli kopā ar “Fominu & Kleinu” devās uz Eirovīzijas dziesmu konkursu.

Kādu laiku Nelli individuāli koncertējusi arī ārpus Latvijas, vienojoties muzikālos projektos ar dažādiem ārvalstu māksliniekiem. Šo gadu laikā Nelli sadarbojusies arī ar daudziem iemīļotiem pašmāju māksliniekiem, jau minēto apvienību “Fomins & Kleins”, Ralfu Eilandu, Miku Dukuru, Ati Auzānu, Raum un vēl!  Kopš 2018.gada Nelli ir arī viena no “Prāta vētras” dalībniecēm, un pavisam nesen pievienojusies arī grupai “Tautumeitas”.

Ārpus mūzikas Nelli ļoti patīk sportiskās aktivitātes - riteņbraukšana, fitness, kalnu slēpošana, braukšana ar motociklu. Arī fotogrāfēšana, video filmēšana un montāža ir Nelli tuvas nodarbes.