14.februārī Laine savā "Facebook" kontā ierakstīja: „Pēdējie divi gadi Ķīnā paskrējuši nemanot. Neticas, ka tikko apmulsuši prātojām, kā mazajiem ķīnietīšiem iemācīt angļu valodu bez viņu valodas zināšanām, bet nu jau spējam saprast, ko tie savā valodā mums stāsta. Un tie saka: atgriezieties, cik ātri vien iespējams! Sākumā gan atgriezīsimies tiešsaitē, un jau tūliņ. Laiks Ķīnā bija fantastisks – ne tikai mazais Maņdžouli un mongoļi, karaoke, stepe un mīnus 40 grādu ziemā, bet arī ceļš lielajā valstī – no 31 vienas provinces pabijām veselā 21! Turklāt, skolojot angļu valodu, to apguvām tā kā nekad iepriekš. Vislabāk taču iemācīties mācot, vai ne?”

Stāstot par Ķīnā pieredzēto, Laine atklāj, ka ķīnieši daudz mācās un viņiem ir svarīgi iegūt valsts apmaksātu darbu.

Laine: Ķīniešu bērni mācās daudz. Viņi ir daudz, viņiem ir liela konkurence. Augstskolā tiek tikai 50%, pārējie var izvēlēties kādu profesionālo skolu, bet mums direktore teica - ja tu esi labs mehāniķis Vācijā, tu pelnīsi naudu, ja esi labs kurpnieks, arī būsibagāts. Ķīnā tā nav. Ja netiksi tālāk universitātē, nebūsi bagāts. Nenoliec eksāmenu, visa dzīve garām.

Viņa raksturo, ka ķīnieši cenšas iekļūt valsts augstskolā, jo valsts apmaksāta izglītība garantē arī darbu valsts iestādēs un sociālās garantijas. Kā piemēru viņa min Covid laiku, kad valsts iestādes turpina maksāt algu, bet privātie pazaudē biznesu, jāver ciet uzņēmumi.

Laine: Mazie ķīnieši mācās - katrs spēlē vismaz vienu instrumentu. Mēs strādājām ne vis valsts skolā, bet apmācību centrā, viņi sestdienās, svētdienās arī no rīta līdz vakaram arī mācās.

Un viņiem nepatīk brīvlaiki, tāpēc, ka tad ir jāmācās divreiz vairāk, mājasdarbu ir divreiz vairāk.

Artūrs: Mēs bijām labiem, teicām, ka mājasdarbus nedosim. Viņi - jā, ārzemnieku skolotājs - labākais!

Ceļotāju pāris Laine Pērse un Artūrs Driņins ir īsteni entuziasti, kuri, nebaidoties no izaicinājumiem, ir apceļojuši teju vai visu pasauli. Ceļojumu apraksti apkopoti grāmatās, pavisam tapušas jau piecas.