Labdarības rallijs. Jā, latvieši ir tehniski, ātri un reizē arī ar cēlu mērķi - palīdzēt. Monopola viesis ir piemērs, kā ar savu aizrautību var dod arī citiem. Ceļotājs, piedzīvojumu meklētājs un viens no mums - Klāvs Tālbergs.

Klāvs Tālbergs kopā ar domubiedriem piedalījās labdarības rallijā "Baltic Sea Circle" un ieguva 3. vietu. Iegūtos līdzekļus, vairāk nekā 900 eiro, viņi novirzīja bērniem ar kustību traucējumiem ar "Ziedot.lv" starpniecību.

Klāvs stāsta, ka rallijs ved caur valstīm ap Baltijas jūru, sākas Hamburgā, tad caur Ziemeļvalstīm, Baltijas valstīm un atpakaļ uz Vāciju. 7500 km garš. Latvieši nobrauca vēl 3000 km, jo brauca 1500 km uz startu un tikpat arī atpakaļ pēc finiša. Vācieši teica, ka esot diezgan dulli.

Rallija specifika - jābrauc ar mašīnu, kas vecāka par 20 gadiem, izmantot var tikai papīra kartes. Latvieši ceļā devās ar 1987. gada "Volkswagen Jeta". Brauciena laikā arī jāveic dažādi uzdevumi, interesanti un grūti.

"Spilgtākais, kas palicis atmiņa no Zviedrijas, bija dienas uzdevums, ir zviedriem nacionāla delikatese - pūdēta siļķe. Attiecīgi ar ļoti specifisku aromātu. Uzdevums ir viņu atvērt un 200 km ar viņu mašīnā  braukt. Briesmīgi. Mēs bišķi "nočītojām" un ielikām katliņā ar vāku, varbūt palīdzēja, bet neteiktu, ka daudz," pieredzēto atklāj Klāvs Tālbergs. "Mašīnai nebija ne kondicioniera, ne kā, bet četri logi vaļā..."

Tā kā latvieši braucienā izmantoja mazākus grantētos ceļus, lai būtu interesantāk, bet šo 200 km laikā, kad zivs pakratās... Neskatoties uz pieredzēto un pardzīvoto, latvieši ieguvuši 3. vietu. 

"Ja paliec teltī, hamokā pie ugunskura meža malā, pieci punkti. Pa dienas uzdevumu - 20 punkti. Tā tos punktiņus vācot," bilst Klāvs Tālbergs. "Ērtības tika atliktas ļoti tālu projām."

Otrā vieta apsteidza par diviem punktiem, pirmā - par astoņiem.

Pirmās vietas ieguvēji var izvēlēties rīkotāju jebkuru no astoņiem rallija veidiem un veikt bez maksas, 2. un 3. vietas ieguvējiem piedāvā iespēju bez maksas piedalīties rallijā "Mountain summit", kas notiek katru gadu septembrī. Starts ir Zalcburgā (Austrijā), pāri Alpiem līdz Francijai. Klāvs ar draugiem plāno nākamā gadā startēt.

Klāvs Tālbergs ir ventspilnieks. Mācījies Ventspils 4. Vidusskolā, vēlāk - Rīgas Tehniskajā Universitātē.

Klāva līdzšinējā profesionālā pieredze lielākoties ir saistīta ar pārdošanu, darbojoties kā pārdošanas aģentam un menedžerim dažādos uzņēmumos. Tomēr nesen, kopā ar trim citiem latviešiem Klāvs izmēģināja savu veiksmi  labdarības rallijā "Baltic Sea Circle 2020", 16 dienu laikā šķērsojot 10 valstis. Klāva komanda bija vienīgā komanda no Baltijas valstīm rallija vēsturē, un viņiem izdevās iegūt 3.vietu.

Vēl brīvajā laikā Klāvam patīk aktīva atpūta pie dabas - viņa kaislība ir gari pārgājieni. Kopā ar draugiem un ģimenes locekļiem vairāku dienu garumā tiek izstaigātas vēl līdz šim neiepazītas takas, kā arī tiek rīkoti arī dažādi kopīgi pasākumi. Ne mazāk Klāvu aizrauj arī asas izjūtas un adrenalīna ķeršana, piemēram, lēciens ar izpletni.