Laine Pērse un Arturs Driņins ir latviešu ceļotāji, kas 2015. gadā uzsāka savus piedzīvojumus un devās apkārt pasaulei ar autostopiem. Ar pieredzi ko guva, viņi dalījušies savās ceļojumu grāmatās no sērijas „Ar stopiem apkārt pasaulei!". Jau 2018. gadā viņi uzsāka savu nākamo ceļojumu.

Blogā „Iegriez Pasauli. Spin the world” Laines un Artura piedzīvojumiem bija iespējams sekot līdzi ikvienam interesentam. Sešdesmit četras valstis un pieci kontinenti septiņpadsmit mēnešu garumā ar autostopiem un uzticamo telti mugursomā - piekritīsiet - tas skan iespaidīgi! Pandēmijas laikā, kad „pasaule sāka jukt prātā” ceļotāji, lai kā centās tikt tuvāk Eiropai, galu galā nonāca Taizemē. Paspēja uz pēdējo reisu, kas šajā zemē ielaida ārzemniekus. Šobrīd jaunieši atgriezušies mājās Latvijā, turklāt pabeiguši arī savu piekto ceļojumu grāmatu, kas drīz būs pieejama lasītājiem.

Laine ir teikusi, ka šis piedzīvojums ir labākā dzīves skola, skaistākā ekskursija, pārdrošākais "baiļu faktors", ilgākā ģeogrāfijas stunda un negaidītākais pārsteigums. Kas deva drosmi abiem ar Artūru doties ceļā.

"Man liekas, mēs bijām pat nedaudz bez plāna, kad mēs to sākām darīt. Tas bija 2015. gadā, kad tikko pabeidzu maģistrus," atminas Laine. "Tā pa jokam sākām runāt par to, ka vajadzētu apceļot pasauli pirms lielās dzīves uzsākšanas. Pagājuši pieci gadi, mēs joprojām to darām. Es nopirku toreiz biļetes uz ASV, piezvanīju Arčam uz darbu un pateicu, ka mums biļetes uz Ameriku. Viņš bija šokēts. Nācās samierināties."

"Tad mēs tā pamazām sākām: cauri Ziemeļamerikai, cauri Dienvidamerikai, tad tikām uz Eiropu, tad uz Āziju, nedaudz iekāpām Āfrikā, un mēs reāli beidzām savu pirmo ceļojumu pēc pusotra gada tāpēc, ka mums pasē beidzās vieta zīmogiem.

Vienkārši vienā dienā skatāmies, kur varētu aizbraukt. Āzijā pārvietošanos starp valstīm diezgan sarežģīta. Un nav vairs kur spiest. Izvēlējāmies to lielāko valsti kā beidzamo, tā bija Indijā," stāsta Laine.

Laine nebeidz jūsmot par Induju, jo atzīst, ka tā ir neaprakstāma zeme. Tāpēc arī Indijā atgriezušies otrreiz.

"Atgriezāmies 2017. gadā, un, protams, tad bija jāpastrādā nedaudz. Tā kā pirmā ceļojuma budžets bija mūsu kāzu nauda, tad mēs sakrājām šo naudiņu un apprecējāmies," atklāj Laine.

Ceļojums ir tā reizē un vieta un laiks, kad ļoti labi varam iepazīt otru cilvēku. Laines dzīvepriecīgais stāsts liecina, ka laika un ceļojuma grūtību pārbaudi abi ir veiksmīgi izturējuši.

"Tā noteikti ir. Protams, sākumā nebija tik vienkārši. Kad sākās ceļojums, mēs bijām plecu pie pleca 24 stundas 7 dienas nedēļā pusotru gadu. Lielāko daļu laika, kad bijām šķirti, bija varbūt 15 minūtes dušā. Tas bija tiešām liels pārbaudījums. Jau Dienvidamerikā bija tā, ka mēs, kad sastrīdējāmies, gājām katrs pa savu ceļa malu un teltī gulējām katrs uz savu pusi. Bet galu galā mēs kļuvām par tādu komandu, kuru es pat nevaru iedomāties nevienu citu," uzskata Laine.

Šo piecu gadu laikā ne reizi nav bijusi situācija, ko varētu raksturot ar vārdiem: es vairs to nevaru izturēt, gribu mājās.

"Ir bijis tā, ka es nesaprotu, kāpēc ir tik grūti. Bet pat zebrai pēc melnās svītras nāk baltā, tad vienmēr sagaidām to balto balto līniju un vienmēr tā arī ir," norāda Laine.

Lai arī Covid-19 pandēmija likusi mainīt arī ceļotāju plānus, Laine un Arturs Latvijā tikai ieskrējušu. Viņu plāns ir pēc dažiem mēnešiem doties uz Ķīnu. Lai turp dotos un dzīvotu apmēram gadu, ieguvuši atbilstošu sertifikātu, lai Ķīnā varētu mācīt angļu valodu.

Laine stāsta, ka noteikti vēlas turpināt pasaules apceļošanu: vēl palikusi Āfrika, Centrālāzija, Izraēla, Jordānija. Kādas 100 valstis vēl ir!