Latvija ir vieta, kur var ātri tikt pie Dabas, un mūsu viesis ne tikai to zina, bet tur atrod arī savu nodarbošanos, reizē baudot četrus gadalaikus un, iespējams, pētot sevi Dabas šūpulī. Dabas pētnieks, mednieks, motosportists un zemessargs Jānis Kļaviņš.

Dabas pētnieks Jānis Kļaviņš ir arī televīzijas un radio raidījumu veidotājs. Izglītību viņš ieguvis Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā.

Sports Jāņa dzīvē bijis klātesošs jau no bērnības, kad sācis nodarboties ar motokrosu. Aptuveni 20 gadus garās sporta karjeras laikā bijis daudzkārtējs Latvijas, kā arī PSRS junioru čempions, kā arī veicis piecus mēnešus garu motociklu ekspedīciju no Latvijas uz Austrāliju un bijis viens no kanoe laivu ekspedīcijas pa Jukonas upi dalībniekiem.

Pēc sportista karjeras beigām Jānis vairāk pievērsies dabai un raidījumu veidošanai, tai skaitā veidojis un veido TV raidījumu “Uz meža takas” un “Piedzīvojums dabā” un Radio SWH raidījumu “Zaļais stūris”. Ārpus tā Jānis darbojas arī kā tūrisma ekspedīciju organizators, loku šaušanas un industriālā alpīnisma instruktors, motosporta treneris.

Jānis ir arī aktīvs zemessargs un viņu aizrauj medības.