Par atklātību, taisnīgumu un demokrātisku sabiedrību, kas ir brīva no korupcijas. Tā savu ikdienu raksturo un uzliek uz delnas raidījuma viešņa – “Sabiedrības par atklātību – Delna” direktore Inese Tauriņa.

"Skaidrs arī, ka mūsu kultūrā ir tradīcija pateikties, pateikt paldies, iedot mazu dāvanu par to, ka es esmu tiešām sirsnīgi aizkustināts par to, ka mani ārsts izārstēja," runājot par korupciju un kukuļdošanu, atzīst Inese Tauriņa. "Mēs runājam ar kolēģiem citās pasaules valstīs par to, ka tā ir korupcija, bet mēs sakām, ka tā ir daļa no mūsu kultūras. Un tad, protams, to nav tik viegli izskaust, un nav tik viegli šos sabiedrības uzskatus mainīt. Bet redzam, ka situācija ir daudz mainījusies, jo svarīgi ir, ka nevis man šis policists piecīti prasa, vai medmāsa vai sanitārs prasa piecīti, pirms viņš kaut ko izdara - nosaka kādu sodu par pārkāpumu vai arī atnes man medikamentus. Bet pēc tam, ja es esmu pateicīgs tai māsiņai, tad, ja ziedus uzdāvinu. Tur ir būtiski nošķirt to atšķirību un saprast atšķirību."

Vairāk nekā 20 gadu pieredze komunikācijas jomā – tik jaudīgs ir viens no Ineses Tauriņas raksturlielumiem viņas dzīvesgājumā. Mācījusies Latvijā, saņemot maģistra grādu komunikācijas un informācijas zinātnēs Rīgas Stradiņa universitātē, un Nīderlandē, kur ieguvusi maģistra grādu Eiropas Savienības studijās Leidenes Universitātē. Rīgas Stradiņa universitātē Inese bijusi Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja, lasījusi lekcijas sabiedrisko attiecību studentiem Latvijas Kultūras koledžā, strādājusi Latvijas Asociācijā sabiedrisko attiecību profesionāļiem, guvusi pasākumu organizatores pieredzi un piedalījusies arī vērienīgu projektu, piemēram, globāla tehnoloģiju, jaunuzņēmumu un dzīvestila festivāla “Digital Freedom Festival” organizēšanā.

Kopš 2011. gada Inese ir “Sabiedrības par atklātību – Delna” biedre, bijusi arī “Delnas” padomes locekle, veic projekta “Alianse pret korupciju Latvijā” vadītājas pienākumus, bet kopš 2020. gada novembra Inese Tauriņa ir “Sabiedrības par atklātību – Delna” direktore.

"Skaidrs, ka korupcija nereti ir saistīta, nevis varbūt tik tieši ar burtisku likumu ievērošanu, bet ar ētikas dilemmām, ņemot vērā konkrētos apstākļus, vai es varu tomēr rīkoties godprātīgi, pareizi, neatbilstoši likumam un ziņot, vai neziņot," vērtē Inese Tauriņa.

"Skaidrs, ka dienas beigās tas cilvēks ir viens. Es arī zinu ļoti labi, un arī "Delna" ir videoierakstus taisījusi ar trauksmes cēlējam no citām valstīm, kur, jā, viņš ziņo par lieliem, būtiskiem pārkāpumiem, un beigās viņa visa dzīvi tiek ietekmēta daudzu desmitu gadu garumā, viņš nevar būt tādu darbu, kādu viņš gribētu, pret viņu vēršas citi uzņēmumi un tamlīdzīgi."

Un vēl vairāk nekā divdesmit gadu Inese aktīvi darbojas studenšu korporācijā “Dzintra” un vada tās Stipendiju fondu, viņai ir pieredze ķiploku audzēšanā un kopā ar savu vīru Inese atjauno senas mājas Vecpiebalgā un rada tur svētku sajūtu ar saietiem vasarā un slēpošanas festivāliem ziemā.