Viņas mājas lapā varam lasīt: „Rasa Bugavičute-Pēce ir latviešu dramaturģe, rakstniece, kuras oriģināllugas, dramatizējumi un libreti iestudēti lielākajos Latvijas valsts un nevalstiskajos teātros, kā arī ārpus Latvijas robežām - Lietuvā, Igaunijā, Krievijā un Izraēlā. Viņa rakstījusi scenārijus arī kino filmām, televīzijas seriāliem, radio iestudējumam, koncertiem un lieluzvedumiem. No 2015.gada ir Liepājas teātra štata dramaturģe, bet no 2011.gada dramaturģijas pamatu pasniedzēja Liepājas Universitātē. Rasa ir vairāku vietēju un starptautisku dramaturģijas darbnīcu un lugu konkursu, kā arī lasījumu dalībniece, organizētāja un pasniedzēja. Un vēl. Sieva, mamma, meita, mazmeita un draugs.”

Rasa Bugavičute-Pēce pērn ieguvusi Jāņa Baltvilka balvu literatūrā par grāmatu "Puika, kurš redzēja tumsā". 

Rasa ir viena no Liepājas teātra dīkstāves laikā izveidotā podkāsta "Pīpētavas sarunas" veidotājām, kā arī sižeta autore mini sēriju ciklam bērniem par puteklīti Patakoļako.

"Es domāju, ka neizbēgami, jo man šķiet, ka šis laiks ļoti lielā mērā liek domāt kaut kā dziļāk un aizmirst to virspusējo kaut kādu nebūt slāni, kurā mēs iepriekš varbūt pavadījām pārāk daudz laika un novērtēt kaut kādas lietas spēcīgāk," atzīst Rasa Bugavičute-Pēce, atbildot uz jautājumu, vai šis laiks atstās nospiedumus viņas radošajā darbā.

"Es ceru un ticu, ka manās lugās un manos darbos neparādīsies visa tā praktiskā puse, ko liek piedzīvot šis laiks, bet tadā emocionālā un domu līmenī noteikti man vismaz šis laiks liek ļoti daudz domāt, piemēram, par iekšējā miera saglabāšanu. Es domāju, ka ir neizbēgami tas, ka kādā no saviem darbiem es runāšu tieši par to," vērtē Rasa Bugavičute-Pēce.