Šovakar Monopolā par to, kur meklēt drosmi sevī, lai padarītu atlikto un uzsāktu jauno. Mūsu viešņa drosmes trenere, integrālā biznesa un personības izaugsmes koučs Agnija Šmite.

"Man ļoti gribās piedzīvot dzīvi tā kā tādu kārtīgu ceļojumu. (..) Es tiešām gribu redzēt kaut ko jaunu, iepazīt jaunus cilvēkus, saprast viņu kultūru, saprast, kādas ir viņu tradīcijas. Tas ir tas, kas mani interesē. Un līdzīgi es varu pateikt arī par dzīvi," atzīst Agnija Šmite.

"Es dzīvi arī uztveru kā tādu ceļojumu, ka mums katru reizi, katru dienu ir jaunas iespējas. Un mums ir izvēle, vai mēs pieņemam tās iespējas vai nē. Es skatos, vai man tur būs interesanti vai nē, kas ir tas, ko man atklās šī jaunā iespēja. Tāpēc es laikam esmu savā ziņā nemiera gars. Man gribās visu laiku kaut ko jaunu izmēģināt. Tajā pašā laikā man arī ir ļoti svarīgas tās saknes, mājas sajūta, lai man ir vienmēr, kur atgriezties."

Paskatoties uz savu dzīvi, viņa atzīst, ka vienmēr ieklausījusies sevī un sekojusi savai sirdsbalsij, ko vēlas darīt.

"Pat ja citiem liekas, Agnija, tu esi tik daudz jau sasniegusi, kā tu to tagad pametīsi. Bet pienāk tāds viens punkts, vismaz priekš manis man pienāk tāds punkts, ka es saprotu, šis brīnišķīgais ceļojums ir pabeidzies, un es esmu gatava jaunam ceļam. (..) Ir tāda klusa balstiņa, kura saka priekšā. Un prāts tur skaļš un bļauj, un saka, ko tu vispār iedomājies. Tā mazā sirds balstiņa tikai klusiņām turpina runāt," stāsta Agnija Šmite.

Vēl vidusskolas laikā Agnija gadu mācījās ASV, viņa ir aktīvi spēlējusi basketbolu, bet atgriežoties no ASV, zinājusi, ka vēlas būt bērnu ārsts. Bet pēc medicīnas studiju pabeigšanas, sajutusi, ka grib plašāk palīdzēt cilvēkiem un aizgājusi uzņēmējdarbībā. Tagad viņa ir izvēlējusies atkal jaunu dzīves ceļu.

Agnija ir ieguvusi medicīnas ārsta, kā arī biznesa vadības maģistra grādu. Integrālajā koučingā izglītojusies vienā no pasaules labākajām Integrālajām koučinga skolām Kanādā.

Agnijai ir vairāk nekā 20 gadu vadības pieredze biznesa attīstībā un mārketingā vadošajos uzņēmumos farmācijā, pārtikas nozarē un mazumtirdzniecībā, tostarp “Grindex”, “Narvesen” un “Gutta”.

Nu jau gandrīz četrus gadus Agnija darbojas kā drosmes trenere un integrālais biznesa un personības izaugsmes koučs SIA “Drosmes spārni”.

Agnijas draugi, kā arī Agnija pati sevi raksturo kā empātisku, atbalstošu un uz attīstību orientētu cilvēku.