Šovakar Monopolā šķietami divi nesavienojumi jēdzieni – alternatīvs šlāgeris, tomēr mūsu viesi ir tik cieši kopā, ka uz raidījumu aicinām abus – duets "Čipsis un Dullais", jeb Mārtiņš Ābols un Ģirts Strumpmanis.

Daudziem Mārtiņš ārpus mūzikas pazīstams kā talantīgs grafiskais dizaineris, turpretim Ģirtu zina kā veiksmīgu sabiedrisko attiecību speciālistu un IT grupas "CUBE Systems" vadītāju. 

"Tas iesākās varbūt kā joks, bet tagad tā ir jau kaut kāda daļa no mums, ko vienkārši citi varbūt mēģina apspiest," bilst Ģirts par dueta "Čipsis un Dullais" rašanos.

"Citi ir latenti melodiķi. Mēs esam atklātie melodiķi. Vienmēr atgādinu - apzinieties, ja jūs dzīvojat šajos platuma grādos, ja tur, kur jūs dzīvojat, ir pavasaris, rudens, ir pārejas, četri gadalaiki, jūs esat melodiķis. Savādāk nevar būt. Un tie, kas mēģina to apspiest, ir vienkārši latentie melodiķi," turpina Mārtiņš."Jā, nu jau vairs nav ko slēpt, ja prasa, tad es esmu Čipsis un viņš ir Dullais, bet tad, kad tas radās, kad tas tika izdomāts, šis nosaukums, absolūti tam netika nekāda vērība pievērsta, kurs būs kurš. Mums bija mašīnā čipsi un bija dulls noskaņojums..."

Mārtiņš un Ģirts iepriekš abi muzikālo pieredzi krājuši dažādos rokmūzikas žanros un projektos kā "Soundarcade" un "Das Sonntags Legion", tomēr "Čipša un Dullā" muzikālajā tandēmā apvienojušies vēlāk, kas bijis kā kurioza atkāpe abu muzikālajās karjerās. Sava kopīgā muzikālā ceļa laikā uzstājušies dažādos Latvijas bāros, klubos kā arī festivālos.

Savu debijas albumu "P.S. Es Tevi mīlu" izdevuši nu jau pirms 11 gadiem. 2016. gadā "Čipsis un Dullais" saņēma "Alterative.lv" gada balvu "Alternatīvākā grupa". Grupas otrais albums "Bravo!" bija nominēts arī Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta Mikrofons 2020" kategorijā "Šlāgera mūzikas albums".

Pavisam nesen klajā nācis arī viņu jaunākais veikums – labāko dziesmu izlase "Zelta večuki".