Mūsu šī vakara Monopola viesim ir paveicies, jo viņam ir tāds darbs, kur var spēlēties, un, ja apnīk vecās spēles, tad darba laikā var domāt jaunas. Uzņēmējs - "Brain Games" Latvijā vadītājs Egils Grasmanis.

"Galda spēlēm lielākā vērtība ir, ka mēs apsēžamies un redzam cilvēkus, mēs socializējamies, mēs runājam viens ar otru, mēs komunicējam. Socializēšanās ir šo spēļu lielākā vērtība," sarunā atzīst Egils Grasmanis.

Viņš arī vēlētos, lai Latvijā rodas vairāk jaunu spēļu ideju.

"Nedēļā mums ienāk kādas nu pāris idejas no visas pasaules, respektīvi, mums sūta spēļu autori idejas no visas pasaules, bet mums tie priekšnosacījumi ir, visērtāk mūsdienās ir, ja tas ir video ierakstīts, kurtu pastāsti par savu ideju. Spēļu autors kā profesija pasaulē eksistē," atzīst Egils Grasmanis.

"(..) Mēs ļoti gribētu, lai Latvijā rodas vairāk unikālu spēļu ideju.

Jā, mums arī izdevniecība, jā, mēs pieņemam spēļu idejas, bet ir noteikts process, kādā veidā mēs viņas atlasām."

Savukārt Egila Grasmaņa vēlējums Jaunajā gadā ir ticēt saviem spēkiem. 

"Es teiktu un novēlētu visiem vairāk ticēt saviem spēkiem, jo, manuprāt, lielākais mūsu sabiedrības izaicinājums ir tas, ka mēs neticam paši sev tik daudz. Mēs esam spēcīga, stipra valsts un mūsu panākumi kultūrā, sportā, spēlēs, mēs varam lepoties ar to, ko mēs darām," uzskata Egils Grasmanis. "Es domāju, ka mēs esam šobrīd arī daudz nobriedušāka sabiedrība, kur mēs jau spējam palīdzēt citiem. Tā tiešām ir sabiedrības tāda mēraukla.

Informācijas telpā daudzi cenšas pasniegt, ka Latvija ir neizdevusies valsts. Mēs esam izdevusies valsts. Mums ir jātic pašiem sev un nav jāmeklē vainīgie kaut kādos stereotipos."

Egils Grasmanis ir studējis biznesa augstskolā “Turība”. Interese par galda spēlēm viņam radās jau mazotnē, pēc mācību stundām bieži viņš devās pie vecmāmiņas tās kopīgi spēlēt.

Uzņēmumu “Brain Games” Egils kopā ar vēl diviem galda spēļu entuziastiem – Reini Rubeni un Pāvilu Jurjānu – izveidoja 2004. gadā.

Līdzās uzņēmējdarbībai Egils ir kustības “Gribu palīdzēt bēgļiem” dibinātājs.

Līdzilvēki Egilu vērtē kā ļoti mērķtiecīgu un atbildīgu cilvēku, kas vienmēr sniegs palīdzīgu roku tiem, kam tas nepieciešams.