Šajās dienās klajā nāk Elitas Mīlgrāves grāmata „Mikrofons”. Tās anotācijā lasām: „Šī grāmata atklāj Elitas Mīlgrāves, Latvijas mūzikas industrijas nepagurstošas veidotājas, vilcējas un stūmējas, ceļu līdz sasniegtajām virsotnēm, kas prasījis neizmērojamu neatlaidību un licis piedzīvot zaudējumus un kļūdas gan biznesā, gan personīgajā dzīvē. Aprakstītie aizkulišu notikumi, aizraujošas epizodes no darba gaitām Latvijas Radio leģendārā raidījuma „Mikrofons” redakcijā un saskarsme ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem grāmatai piešķir intīmu gaisotni, un tā kalpos kā iedvesmojoša lasāmviela tiem, kam interesē mūzikas industrijas „virtuve”, arī tiem, kas meklē personīgas liecības par padomju laikiem, atmodas un vēsturiskajiem 90. gadu notikumiem.”

Kādas nozīmes sevī ietvert grāmatas nosaukumam izvēlētais vārds "Mikrofons"? Elita Mīlgrāve ir strādājusi leģendārā Latvijas Radio raidījuma "Mikrofons" redakcijā, viņas pirmā uzņēmuma nosaukums bija "Mikrofons", protams, mikrofons kā darba instruments ikdienā.

"Vārds mikrofons manā dzīvē ir tik daudz, ka nekādi nevarēju izvairīties no šī vārda arī virsrakstā. Bez tā ir arī "Zelta mikrofons", kas ir šī brīža aktuālais notikums, kur vārds mikrofons figurē. Mikrofons ir bijis arī mans darba instruments, ar kuru esmu sākusi radio strādāt un intervēt. Atceros pirmās intervijas, visādus piedzīvojumus ar to, kā gājis ar neierakstīšanos kasešu vai lenšu magnetofonā. Visādi piedzīvojumi," stāsta Elita Mīlgrāve.