Nav ko sūkstīties un cerēt, ka viss atrisināsies pats no sevis, tāpēc stāšos Zemessardzē. Tieši tādu lēmumu savulaik pieņēma mūsu šī vakara viesis, kurš ikdienā ir labi ģerbts vīrs, ar kuru rēķinās biznesa pasaule. Finasists un zemessargs Kārlis Krastiņš.

"Novembris man ir tāds Latvijas mēnesis, kurā es esmu vairāk vēsturiskās pārdomās par vēsturi, tagadni, nākotni, vairāk tam pievēršu uzmanību," bilst Kārlis Krastiņš.

"Tā vēsturē sakritis, ka Veļu mēnesī, tādā pelēkā un vējaina mēnesī, kāds ir novembris Latvijā, valstij ir divi ļoti svarīgi svētku datumi, 11. novembris un 18. novembris. Man liekas, ka ir ļoti labi, ka mēs varam izgaismot ar kaut kādu iekšējo uguni un arī ar ārējo gaismu un svinēšana šo mēnesi un atcerēties tos laikus, kas notika gan 1918. gadā, gan 1919. gadā," atzīst Kārlis Krastiņš. "Man tie ir lieli svētki un es arī cenšos aktīvāk tad par šiem jautājumiem runāt, diskutēt ar saviem draugiem, arī darba kolēģiem. Es arī lasu un pārlasu grāmatas par Latvijas vēsturi intensīvāk tieši novembrī." 

Viena no tām ir grāmata par Oskaru Kalpaku, ko sarakstījis Kārlis Dambītis, Kārļa Krastiņa studiju un korporācijas biedrs. 

Kārlis Krastiņš ir pārliecināts, ka nav gatavas formulas, kā pierādīt un parādīt mīlestību pret savu valsti, katrs to izjūt un izdzīvo savādāk. 

"Viena tāda svarīga atziņa ir, ka mīlestība pret valsti ir rūpes par sev svarīgu vidi, vērtībām un tajā skaitā arī valsts aizsardzību. Zemessardze kā Nacionālo bruņoto spēku sastāvdaļa man ir ļoti svarīga valsts aizsardzības komponente. Man liekas, ja vēl pirms 20 gadiem, kad Latvija bija neatkarību atguvusi un attīstījās, un darbojās, un iestājās Eiropas Savienībā un arī NATO, tad potenciālais militārais apdraudējums likās Latvijā maz iespējams," vērtē Kārlis Krastiņš. "(..) Bet pēdējos gados, it sevišķi kopš Krievijas uzbrukuma Gruzijai 2008. gadā, kopš Krievijas uzsāktā kara Ukrainā 2014. gadā tie riski ir ļoti tuvi.

Ja mēs paskatāmies, kas notiek šodien uz Baltkrievijas robežas ar Latviju, ar Lietuvu, ar Poliju, tad tie riski ir ļoti konkrēti. Jā, tā nav tāda abstrakcija, tā ir ļoti konkrēta pozīcija, kuru es esmu ieņēmis jau septiņus gadus."

Finansists un uzņēmējs Kārlis Krastiņš skolojies Latvijas Universitātē, kur ieguvis maģistra grādu ekonomikā. Tālāk savas profesionālās iemaņas apliecinājis darbā dažādos uzņēmumos. Strādājis brokeru nodaļā “Baltic Transit Bank”, bijis kapitāla tirgus vadītājs “Saules bankā” (pašreizējā “Rietumu bankā”), valdes priekšsēdētājs licencētā brokeru sabiedrībā “Tallina Pank Securities Latvia”, “Rīgas Fondu biržas” (tagad - “NASDAQ Rīga”) padomes loceklis, komercbankas “Baltikums” (pašreizējās “BlueOrange Bank”) izveidotājs un pirmais prezidents. Darbojies arī kā AS “Olainfarm” padomes loceklis, bet jau kopš 2002. gada Kārlis Krastiņš ir daļa no vadošā korporatīvo finanšu uzņēmuma Baltijā “Prudentia” komandas, un šobrīd ir tā vadošais partneris un valdes priekšsēdētājs.

Savā “Prudentia” karjerā ir vadījis daudzus Baltijas tautsaimniecībai nozīmīgus darījumus, piemēram, ir sekmējis Baltijas lielākā piena pārstrādes uzņēmuma “Food Union” izveidošanu.

Bet vēl Kārlis nu jau gandrīz astoņus gadus ir aktīvs 1. Rīgas brigādes 17. bataljona zemessargs. Viņš iestājies Zemessardzē, reaģējot uz Krievijas sākto karu Ukrainā, un pēc aizvadītajiem gadiem dienestā atzīst - kalpošana valstij ir progresa un izaugsmes ceļš. Kārlim dienests Zemessardzē saistās ar morālām vērtībām. Pēc viņa domām, ja kāds valsti apdraud, tā ir jāaizstāv ne tikai vārdos, bet arī darbos. Turklāt zemessarga apziņa atstājusi pēdas arī biznesā, kur investori tiek vērtēti daudz skrupulozāk.