Mēs esam ar jums! - tā nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari" uzrunā Ukrainas karā cietušos. Par ārstēšanu pēc operācijām un smagām slimībām saruna Monopolā ar fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsti Zaigu Kalnbērzu-Ribuli.

Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Zaiga Kalnbērza-Ribule ir mediķis jau trešajā paaudzē. Par to, kādā jomā strādāt un kādu profesiju izvēlēties, Zaigai ilgi galva nebija jālauza. Viņas vecāki un vecvecāki savu dzīvi bija saistījuši ar medicīnu, un arī Zaigai ārsta profesija šķita viņas sirds aicinājums.

Zaiga skolojusies Rīgas Stradiņa Universitātes Medicīnas fakultātē - tajā aizvadījusi nu jau teju 20 gadus, arī šobrīd studējot doktorantūrā. Kā uzskata Zaiga - izglītošanās process, īpaši ārsta profesijā, ir nerimstošs.

Jau kopš pirmā studiju kursa Zaiga savas zināšanas pilnveidojusi ārpus universitātes - sākotnēji kā asistente, palīdzot vecāku veterinārās klīnikas operāciju blokā, pēcāk arī iepazīstot notiekošo nacionālā rehabilitācijas centra "Vaivari" operāciju zālēs. Studiju laikā darbojusies arī citviet, piemēram, Jūrmalas slimnīcas Neiroloģijas nodaļā, izmantojot jebkuru iespēju pilnveidot jau esošās zināšanas un gūt jaunu pieredzi, iepazīstot darba vidi, pienākumus.

Apņēmības, mērķtiecības un nepārtrauktās pilnveidošanās rezultātā Zaiga kļuvusi par ievērojamu, cienītu un uzticamu ārsti.