Ainavas un atmiņas. Mūsu šī vakara viesis ceļojot tās fiksējis fotogrāfijās, līdz sakrājis grāmatu pilnu ar stāstiem. Vai starp tiem ir arī viņa paša stāsts, vaicājam Monopolā fotogrāfam Georgam Avetisjanam.
Fotogrāfs Georgs Avetisjans nāk no Kaltenes Latvijā, bet viņa etniskās saknes ir arī Armēnijā un Gruzijā, un pats Georgs izteicies, ka viņā rit armēņu, grieķu, krievu un latviešu asinis.
Ieguvis bakalaura grādu grafiskajā dizainā Starptautiskajā praktiskās psiholoģijas institūtā, vēl mācījies gleznošanu Latvijas Mākslas akadēmijā un fotografēšanu Tehniskās jaunrades namā “Annas 2” pie Andreja Granta. 2010. gadā Georgs devies uz Amerikas Savienotajām Valstīm uzkrāt darba pieredzi fotogrāfijā, turpinājis izglītoties Maiami, kā arī Meksikā, bet 2014. gadā devies uz Lielbritāniju, kur pēc diviem gadiem absolvējis Braitonas universitāti un ieguvis mākslas maģistra grādu fotogrāfijā ar izcilību.
2017. gadā Georgs atgriezies Latvijā. Veidojis vairākas personālizstādes Latvijā, Igaunijā, Polijā, Nīderlandē, Armēnijā, piedalījies vairāk nekā 30 izstādēs Latvijā un virknē citu Eiropas un pasaules valstu - Zviedrijā, Dānijā, Itālijā, Ķīnā, Austrijā, Slovēnijā, Slovākijā, Anglijā, Portugālē un citviet. Gan vietējā, gan starptautiskā mērogā Georgs uzstājies kā lektors, bijis Starptautiskās fotogrāfijas vasaras skolas dalībnieks Kuldīgā, viņam pieder publikācijas izdevumos, sniedzis intervijas dažādos medijos. Georga veikums atrodams Latvijas Fotogrāfijas muzeja krājumā. Ieguvis arī vairākas godalgas, tostarp 2017. gadā nominēts un apbalvots ar prestižo Magnuma fotogrāfijas absolventu balvu Lielbritānijā, bet 2019. gadā bijis Rīgas Fotogrāfijas biennāles finālists.
Nacionālās identitātes, etniskie un piederības jautājumi daudz ienāk Georga darbos, viņš pētījis savas mātes saknes Sibīrijā, tēva senčus Armēnijā un Gruzijā, nodibinājis fotogrāmatu izdevniecību “Milda Books”, 2018. gadā izdevis savu pirmo fotogrāmatu “Dzimtene. Valstī garākais ciems”, bet 2020. gadā iesaistījies mākslas projektā “Atstatuvums” par dažādām sociālām grupām Latvijā, un tā ietvaros Georgs pētījis Lībiešu krastu, lībiešus un to pēctečus.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (2)
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X