Baiba Broka dzimusi kinoscenārista, Rīgas kinostudijas redaktora Antona Broka ģimenē un jau kopš bērnības viņai tuva bijusi aktiera profesija. Baibas kinoceļš sākās 16 gadu vecumā Dzidras Ritenbergas filmā „Valsis mūža garumā”. Atzinību un atpazīstamību Baiba Broka ieguva jau ar savu pirmo lomu JRT, kas bija arī sākums sadarbībai ar Alvi Hermani: Ļikas atveidojumu Alekseja Arbuzova lugas „Mans nabaga Marats” iestudējumā. Baiba ir piedalījusies gandrīz visās Alvja Hermaņa un JRT trupas „zelta fonda” izrādēs: etīdēs balstītajā iestudējumā „Garā dzīve”, „Latviešu stāstos”, „Latviešu mīlestībā” un daudzos citos.

Pēdējais gads aktrisei bijis īpaši ražīgs - piecas kinolomas īsā laikā vienai aktrisei būtu daudz pat valstīs ar lielām kinoindustrijām. Pati Baiba atzīst: „Aktieri ir atkarīgi no enerģijas apmaiņas, no tā brīža laimes, ko var iegūt uz skatuves gan partnerībā, gan no skatītāju klātbūtnes.”

"Nekad neesmu sevi uztvērusi, ka mans izskats būtu kā mans trumpis. Vienmēr uz citām lietām esmu koncentrējusies, man liekas būtiskāk saprast to tēlu. Tas var būt neglīts. Vai dieniņ, cik visādas vecenītes esmu spēlējusi. Man daudz intersantāk ir, ja tēls izdodas ar spilgtu raksturu, savu temperamentu. Daudzi var smuki izskatīties, tikai daži var būt interesanti," sarunā bilst Baiba Broka, vaicāta, vai būtiski aktrisei ir arī labi izskatīties tēlā.