Mūžu dzīvo, mūžu mācies. Ir zemes, kur šī tautas paruna joprojām tiek likta visaugstākajā laimīgās dzīves plauktā. Šovakar Monopolā tam apliecinājums, mūsu viesis ir japānis, kurš iemīlējis uz mūžu mūsu zemi Latviju, - mūziķis Masaki Nakagava.

Latviešiem kā mazai tautai vienmēr ir kompliments, ja kāds no citas tautas iemācās latviešu valodu. Tas uzreiz izceļ to cilvēku. Kāpēc viens japāņu cilvēks ņem un izdomā mācīties latviešu valodu un to dara ar pilnu degsmi un aizrautību?

"Iemeslu ir daudz. Pirmo reizi es biju Latvijā pirms deviņiem gadiem kā tūrists. Mans profesors, kad es biju universitātes students, viņš jautāja man: Masaki, tevi interesē Latvija? Godīgi sakot, es nezināju, kas ir Latvija. Bet tāpēc es izvēlējos braukt uz Latviju. Es domāju, ka tikai dažas dienas [būšu] tur, bet kad es biju lidostā Rīgā, es jūtu, ka šeit ir mājas un es ļoti atkal gribu būt šeit," atminas Masaki.

Atgriezies Japāna, Masaki universitātē interesējies par iespējām dzīvot Latvijā.

Viens no impulsiem iemīlēties Latvijā bijis ēdiens.

"Pirmais ēdiens, ko es ēdu, bija aukstā zupa. Un mums nav aukstās zupas un tā ir ļoti garšīga.

Un arī es jautāju cilvēkiem ceļā, un visi ir ļoti jauki, un skaistas debesīs, un dzēriens arī ir ļoti garšīgs. Protams, es nezināju par latviešu valodu, bet es dzirdu, tā ir skaista, izrunā ļoti skaista, tā kā melodija. Latvijā ir mūzikas kultūrā, dejot un dziedāt, tāpēc man ļoti patīk Latvija," stāsta Masaki.

Mēs paši ne vienmēr pozitīvi runājam par sevi, bieži izceļam arī slikto. Kā Tev šķiet no malas?

"Latvieši ir ļoti brīvi. Tiešām! Japānā ļoti daudzi cilvēki ir konservatīvi un nopietni. Es nesaku, ka latvieši nav nopietni, bet japāņi ir daudz nopietnāki, strādā daudz katru dienu. Tā ir japāņu kultūra. Šeit es ļoti ļoti jūtos brīvāks," vērtē Masaki.

Japāņu mūziķis un, iespējams, viszināmākais japānis Latvijā - Masaki Nakagava ar mūziku bijis saistīts jau no bērnības. Masaki studējis starptautisko kultūru Tokušimas universitātē. 2014.gadā studiju ietvaros devies uz kādu semināru Latvijā, un tā laikā atklājis savu mīlestību pret mūsu valsti. Septiņus mēnešus Masaki studējis arī Latvijas Universitātē, kā arī izveidojis projektu, lai veicinātu sadraudzības pilsētu attiecības starp Tokušimu un Jelgavu. 

Lai arī pēc augstskolas absolvēšanas Masaki ieguvis darbu kā mārketinga speciālists Japānas “Mercedes-Benz”, arī Latvija viņa ikdienā joprojām ir klātešoša.

Šo gadu laikā Masaki labi apguvis latviešu valodu, ierakstījis un publicējis daudzu latviešu dziesmu kaverversijas, kā arī izdevis orģināldziesmas latviešu valodā. Tāpat bieži viesojas Latvijā, tostarp arī televīzijas un radio raidījumos.