Andris Baltacis ir grupas „Baltie lāči” solists un dvēsele. Viņa balss un dziesmas neatstāj vienaldzīgu nevienu latvieti, kur nu vēl latgali. Darbošanos viņš sācis kā tautas muzikants no laukiem. Pēc mūzikas vidusskolas Andris gadu studējis Latvijas valsts konservatorijā, tad pārcēlies uz Daugavpils pedagoģiskā institūta mūzikas pedagoģijas fakultāti, bijis folkloras kapelas „Dunduri” dalībnieks. Darbojies arī Daugavpils grupā „Stikls”.

Andris studējis arī Pēterburgas teātra akadēmijā kino un video režisora-inscenētāja specialitātē, darbojies Latgales televīzijā un bijis viens no radiostacijas „Radio Latgalei” dibinātājiem.

2006. gadā Andris Baltacis kopā ar mūziķi Ati Auzānu nodibinājis grupu „Baltie lāči”. Ar to snieguši neskaitāmus koncertus, vairāku dziesmu autors ir Andris pats. Viens no pēdējo gadu nozīmīgākajiem veikumiem ir grupas „Baltie lāči” koncertstāsts ar Broņislavas Martuževas dzeju un dziesmām „Pamet skumjas, pamet nievas…”. Kā neatņemama koncerta sastāvdaļa ir Martuževas dzeja, kas caurvij visu koncertu, aicinot atgriezties pie stabilām un nacionāli nozīmīgām vērtībām.

Nesen Andris svinēja dzīves 50. jubileju ar koncertprogrammu "Dzīves motīvs". Viņš uz vienas skatuves pulcējis gan tos, ar kuriem kopā muzicējis kādreiz, gan tos, ar kuriem sadarbojas šodien. Mūziķis nemīl nevienam neko lūgt, viņa latgaliskais pašlepnums to neļauj, un arī šie jubilejas koncerti tapuši tikai par paša līdzekļiem.

Varētu teikt, ka 10. klasē sākās viņa muzikālā karjera, aizgājis mācties uz Daugavpils mūzikas vidusskolu un sācis visu no jauna, jo 9.,10., un 11. klasē mācījas atkārtoti.

Andrim no rīta pats svarīgākais ir izdzert stipru kafiju un tad diena var sākties!