70 darba gadi ēterā pie mikrofona! Vai tas maz ir iespējams? Izrādās – jā! Un tas ir neviens cits, kā Gunārs Jākobsons! 1954. gada 4. jūlijā izskanēja leģendārās balss īpašnieka pirmā reportāža Lavijas Radio ēterā. Gunārs veidoja sižetu no Engures zvejnieku kolhoza sporta spēlēm. Pa šiem gadiem komentētas neskaitāmas sporta spēles, Olimpiādes, vadīta arī "Mikrofona" aptauja un izaudzināti daudzi spoži jaunie žurnālisti.

Lai arī ieguvis jurista diplomu, Gunārs Jākobsons jau 70 gadus strādā žurnālistikā. Kā tas nākas?

"Pavisam vienkārši, jo tad kad sāku studēt jurisprudenci, tad es jau tādu brīdi biju nostrādājis radiofonā. Paralēli darbam radio studēju. Negāja viegli, bet pieci gadi tika aizvadīti universitātē un tad mans sapnis bija kļūt par advokātu. Bet tā kā advokatūrā iekšā tikt toreiz nevarēja tādi puišeļi kā es, tad man šis sapnis ātri vien pagaisa, un es nolēmu, ka es palikšu strādāt radiofonā, ko es arī pēc tam nenožēloju," stāsta Gunārs Jākobsons.

"Bija viens tāds brīdis, kad mani aicināja uz "Mikrofonu" strādāt vairākkārt, es domāju: man nekur nav jāiet, es visu mūžu varu nostrādāt par diktoru vai sporta komentētāju šeit, radiofonā. Lūk, tā tas sagadījās. Un, ja es būtu tikai šajos pāris amatos bijis tur komentētājs, diktors un tā, droši vien mēs šeit vairāk nesēdētu. Jo, radio un televīzijā esot, es tos pienākumus esmu veicis visdažādākos. Jā, draugu pulkā man kādreiz vaicā, ko tu esi darījis radio, es saku - nejautā man tik muļķīgi, prasi, ko es neesmu darījis, to pateikšu. Es neesmu dziedājis korī.

Es esmu spēlējis simfoniskajā orķestrī, novusu spēlējis simfoniskajā orķestrī un darīts viss kas cits. Ir dziedāts, spēlēts, raudāts, smiets un tā tālāk, un tā tālāk. Nevienu mirkli neesmu nožēlojis tagad, pēc tiem 70 gadiem, ka es esmu palicis šeit, Radiofonā, šajā brīnišķīgajā ēkā Doma laukumā 8, pašā Rīgas sirdī, Latvijas sirdī, kas man dara prieku un gandarījumu allaž un arī šobrīd, šeit, ar tevi kopā esot studijā," atzīst Gunārs Jākobsons.

Savas karjeras laikā Gunārs veidojis un vadījis daudzus raidījumus par sportu, teātri, mūziku un literatūru, vairāk nekā divas desmitgades ir komentējis Dziesmu un Deju svētkus, savukārt vairāk nekā 40 gadu garumā ēterā aizrautīgi sekojis līdzi hokeja un futbola spēlēm. Gunārs strādājis par sporta žurnālistu 13 Olimpiskajās spēlēs un 30 pasaules čempionātos hokejā, vadījis vairāk nekā 5000 dažādu sporta pārraižu.

Raidījumā skan:

  1. REO. "Zilās naktis" (mūz. Ringolds Ore)
  2. Sporta vilki. "Sarauj!" (mūz. Elga Īgenberga)
  3.  Mūzika no kinofilmas „Doktors Živago” (Lara’s Theme)
  4. Sporta vilki. "Olimpisko medaļu lietus"