Aizvadītā gada 31.decembrī Latvijas Televīzijas režisors Guntis Lēmanis savā "Facebook" kontā ierakstīja: „Mazliet pastrādāts: 2023.gada 52 nedēļās. Izveidoti 38 raidījumi „Daudz laimes, jubilār” LTV1."

Janvārī pabeigts videostāsts „Skaidrība. Vienkāršība. Kaislība – aktieris Harijs Liepiņš” un novembrī dokumentālā filma „Dzejnieks un Auķis” mīlas stāsts vēstulēs – Imants Ziedonis un Ausma Kantāne”. Šī filma izvirzīta Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā „Kilograms kultūras 2023” ziemas balsojuma kategorijā „Kino”. 

Darbu Latvijas Televīzijā Guntis sācis 1991.gada 8.septembrī, bet pats par sevi saka: „Eksistenciālists, zinātkārs caur objektīva aci, nosliece uz kultūrvēsturi un kopsakarībām”.

Guntis Lēmanis savulaik strādājis arī Latvijās Radio, tomēr televīzija guvusi virsroku.

"Televīzija laikam, tomēr tā vizualitāte un pēc tam arī tā profesionālā apjauta par to, kā vizuāli salikt stāstu dramaturģijā. Iespējams, ka man bija jātaisa seriāli, bet par laimi bija vēl kas taisa. Un nevarēja jau tikt uzreiz tā klāt. Tā jau nevarēja, un tad jau bija jātaisa viss kaut kas. Bet labi vien ir," vērtē Guntis Lēmanis.

Protams, sevi ir jāpierāda.

Guntis Lēmanis: Tevi vispār vērtē pēc pēdējā darba. Nav svarīgi, ko tu esi izdarījis iepriekš, gadus 20 iepriekš. Tevi vērtē pēc pēdējā darba un saka - jā, šitas! Skaidrs!

Tas jau ir tā kā gammas spēlēt, ja gammas un etīdes nav spēlētas, tad arī to lielo skaņdarbu nevar nospēlēt.

Guntis Lēmanis: Tu jau tās etīdītes spēlē nemitīgi. Tā tas jau ir domāšanas veids. Man nav tā, ka es tā domāju un tie ir mani izteiksmes līdzekļi, lai es to uztaisītu. Tas nav..., es necepu kūciņas tāpat vien, es tā domāju, es tā dzīvoju. Es tādā veidā viņu piefiksēju. Tas izteiksmes veids, varbūt, ja es gleznotu, varbūt liktu gleznā to iekšā. Bet tur man mazliet par maz, man vajag arī mūziku, man vajag kustīgu bildi. 

Vai pats gribētu būt kadrā?

Guntis Lēmanis: Es, protams, esmu egoistisks un par sevi dižās domās, bet nedomāju, ka šī seja būtu jāredz visām pasaules sievietēm...