Par sportu ar enerģiju gribas runāt aizvien biežāk. Tā mums visiem labi var noderēt, tāpēc Monopolā šovakar lielais hokejs. Par gatavošanos pasaules hokeja čempionātam, brāļiem un Latviju saruna ar hokejistu Rihardu Bukartu.

Rihards Bukarts ir hokejists, spēlē malējā uzbrucēja pozīcijā un ir Latvijas hokeja izlases dalībnieks. Pašlaik pārstāv KHL klubu “Rīgas Dinamo”. Junioru vecumā spēlējis sporta skolas "Sāga" sastāvā, taču tad pievienojies MHL vienībai Stupino "Kapitan".

No 2013. līdz 2016. gadam uzbrucējs spēlēja Rietumu hokeja līgā. 2015.-16. gada sezonas nogalē aizvadījis arī savu debijas spēli AHL. 2018 gada sezonā Bukarts atgriezās Eiropā, sezonu uzsākot Čehijas Ekstralīgas vienībā HK Zlīna, tad pievienojoties Rīgas "Dinamo", bet sezonu noslēdza Vācijas hokeja līgas kluba Berlīnes "Eisbaren" sastāvā.

33 spēlēs iemetis 11 vārtus. Tas šobrīd ir labākais vidējais rādītājs starp visiem "Dinamo" hokejistiem.

"Tas katrā ziņā ir kaut kas tāds, ko esmu gaidījis un par ko sapņojis 15 gadus. Jau kopš laika, kad biju desmitgadīgs puika un strādāju šeit arēnā. Biju palīgs, nēsāju šokolādes batoniņus, banānus, ūdeni uz komandu ģērbtuvēm," Par šopavasar Rīgā gaidāmo Pasaules čempionātu hokejā, kas viņam pašam būs ceturtais, stāsta Rihards.

Sarunā Rihards atklāj, ka liela nozīme spēles laikā ir faniem.

"Tas, par ko runā, par septīto spēlētāju tribīnēs. Mums ir nenormālas priekšrocības hokejā. Katrā pasaules čempionātā arēna ir pārpildīta ar Latvijas faniem. Šosezon bija grūti spēlēt, tu spēlē mājās un tev nav nekāda atbalsta. Parasti "Arēnā Rīga" notiek trakas lietas - cilvēki dzied, plaudē, bļauj, ir daudz vieglāk spēlēt. Šogad tā nav," stāsta Rihards.

"Ļoti žēl, ja nebūs fanu čempionātā. Tās spēles, kad ir fani, tās dod atbalstu un pārliecību uzvarēt brīžos, kad varbūt esi iedzinējos, zaudētājos 0:1 vai 0:2, kad visa arēna bļauj "Latvija, Latvja!", tas palīdz un dzen mūs uz priekšu."

"Fanus dzird kaut vai zemapziņā, to enerģētiku jūt, viņi palīdz un dzen uz priekšu," atzīst Rihards. "Tu negribi pievilt viņus un gribas viņiem atdot par to, ka atbraukuši, pirkuši biļetes, tērējuši naudu. Pat vēl, kad nespēlēju izlasē, bet spēlēja brālis, emocijas ir fantastiskas, lai arī pats nespēlē. Seko līdzi, atbalsti. Baigi forši!"

Viņš gan vērtē, ka pats sevišķi neizrāda emocijas, no ģimenes mamma ir visskaļākā līdzjutēja, pats vairāk kā eksperts skatās.

"Pēc ziemas trakuma, pēc aukstuma un tumsas, ir maijs, spīd saulīte, var aicināt draugus, sanākt kopā, iznest ārā televizoru un skatīties hokeju, domāju tāpēc ir tāda īpaša enerģētika hokeja pavasarim. Cilvēki jūsmo līdzi," uzskata Rihards.

Viņam ļoti patīk retro BMW mašīnas un pats brauc ar 1980. gada mašīnu. Rihards atzīst: "BMW ir agresīvi. Es laukumā esmu ātrs un agresīvs. BMW sevi pārstāv arī šosejas sacīkstēs un rallijos. Tāpēc izvēlos BMW."