Kino jomā Ilze Kunga-Melgaile darbojas kopš 1999. gada, kad pametusi darbu bankā un nolēmusi doties studēt kino un televīzijas režiju Pēterburgā. Ilze ir vairāku īsmetrāžas filmu autore – „Priežu bērni”, „Randevu”, „Gaismas zīmes”. Režisores rokrakstu raksturo arī dokumentālās filmas „Brāļi Varslavāni”, „Mūzika, mans Credo”, „Latvijas volejbola leģendas” un „Kinorežisors Aloizs Brenčs”.

Tagad pie skatītājiem nonāk režisores Ilzes Kungas-Melgailes pirmā spēlfilma „Mana brīvība”, kas vēsta par pārmaiņu laiku Latvijā, kad brīvdomīgā un harizmātiskā Alīcija aktīvi iesaistās Tautas frontē un kļūst par Atmodas laika zvaigzni. Pati režisore reiz teikusi: „Ja jautā par manu dzīves Credo, tad man vienmēr ir svarīgi neapstāties, kustēties un kaut ko paveikt no jauna.”

Režisores Ilzes Kungas-Melgailes debijas spēlfilmu "Mana brīvība" ekspertu komisija izvēlējusies virzīt iespējai pretendēt uz nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai "Oskars" kategorijā "Starptautiskās filmas balva" ("International Feature Film Award").