Mazdārziņu atdzimšana vai piedzimšana Rīgas centrā. Šovakar Monopolā nevis par jaunu ēku, bet pilsētas ainavas arhitektūru. Mūsu viešņa kuratore un iniciatīvas "Sporta pils dārzi" idejas autore Renāte Prancāne.

Renāte Prancāne šobrīd ir iniciatīvas “Sporta pils dārzi” idejas autore un vadītāja, kā arī Rīgas domes direktora padomniece kultūras jautājumos. Studējusi klasisko filoloģiju Latvijas Universitātē, strādājusi “Kim? Laikmetīgās mākslas centrā”, kur sākotnēji veikusi informācijas koordinēšanas, komunikācijas un izstādes kataloga redaktores pienākumus, bet vēlāk bijusi “Kim?” izpilddirektore un piedalījusies 13. Baltijas triennāles organizēšanā. Bijusi arī izdevēja asistente žurnālā “Rīgas Laiks”, kā arī Tērbatas vasaras ielas projekta radošā direktore.

Kā Fulbraita stipendiāte 2018. gadā radusi iespēju mācīties mākslas vēsturi maģistrantūrā Ņujorkas pilsētas universitātes “Hunter” koledžā, bet pandēmija 2020. gada martā likusi pārtraukt studijas un atgriezties Latvijā. Mācības turpinājušās attālināti, un Renātei palicis laiks arī savam vaļaspriekam – urbāniem dārziem. Iecerei pievienojušies domubiedri, un tādā veidā izveidota apkaimes kopiena. Savukārt Sporta pils teritorijas īpašnieki atbalstījuši Renātes rosināto ideju ierīkot pagaidu pilsētas dārzus, lai pašlaik neizmantoto teritoriju nodotu pilsētnieku lietošanā kā unikālu pilsētvides projektu. Tā nu rīdziniekiem no 2021. gada pavasara šī teritorija kļuvusi pieejama, lai nākamo trīs gadu laikā tur koptu mazdārziņus un ziedu pļavas dažādām kultūras un izglītības aktivitātēm.

Renātei interesē starpdisciplināru projektu iespējas sabiedrības labsajūtas veicināšanā un priekpilnākas, atbildīgākas un harmoniskākas nākotnes pilsētas un sabiedrības veidošanā.