Tīrs fantāzijas auglis, kurš nejauši kļūst par šo dienu aktualitāti. Tā mūsu šī vakara viesa jauno grāmatu raksturo lasītājs. Monopols iepazīstina - inženieris un rakstnieks Mikus Ozoliņš.

Sarunā Mikus atklāj, ka vidusskolā ne dabas zinātnēs nav īpaši centies, arī literatūrā lasījis un rakstījis, ko vajadzēja.

"Es teiktu, ka veiksmīgi izpeldēju tam cauri ar pietiekami labiem sasniegumiem," bilst Mikus Ozoliņš un izstāsta kādu atgadījumu.

"Kā šodien atceros, ka vienā no literatūras stundām bija jālasa igauņu eposs. Kā jau jaunībā, kas ta tur, pāris vakaros izlasīšu. Bet tā nav, tur var lasīt un katru reizi redz citas šķautnes. Mums bija strīds un es teicu - kas tad tur ir, es tādu eposu pāris vakaros uzrakstītu. Skolotāja teica: "Mikus, kad tu rakstīsi savu grāmatu, tu zināsi, ka tie nav pāris vakari." Tagad 20 gadus vēlāk, esmu ticis pie savas grāmatas un bieži domāju par to, ka es tā bravūrīgi teicu. Nav tā, ka man tas nāca ļoti grūti, bet tie noteikti nebija trīs vakari. Jābūt uzmanīgam."

Mikus Ozoliņš pēc profesijas ir inženieris, strādā automātikas nozarē, taču nesen debitējis vēl kādā pavisam atšķirīgā jomā, sarakstot romānu “Dzelmē”.

Mikus nāk no lielas ģimenes – viņš ir jaunākais no četriem brāļiem viņam un tas vienmēr devis sparu sevi pierādīt.

Jau kopš bērnības Miku interesē tehnika, bet viņš vienmēr bijis arī liels lasītājs, sevišķi viņu saista piedzīvojumu un spriedzes romāni. Beidzot šīs šķietami pavisam atšķirīgās jomas Mikum ir izdevies savienot. Vidējo izglītību Mikus ieguvis Liepupē, augstāko izglītību – Vidzemes Augstskolā. Pieredzi krājis arī citviet pasaulē, „Erasmus” programmas ietvaros ir bijis mācību praksē Dānijā un Šveicē. Bez tā bijis arī kā brīvprātīgais gan kādai organizācijai Spānijā, gan paraolimpiskajās spēlēs Jaunzēlandē. 

Arī sportiskās aktivitātes Mikum iet pie sirds – galda teniss, riteņbraukšana un niršana ir viņa aktivitāšu lokā. Viņam sanācis nirt pat Adrijas jūrā un Indijas okeānā.