Pirmizrādi piedzīvojusi Ivara Zviedra filma „Kaprači”. Filma „Kaprači” tika nominēta Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps kā viena no labākajām dokumentālajām īsfilmām, tajā komponista Krista Auznieka mūzika mijiedarbojas ar vērojošas kameras  filmējumu, radot kino eseju par kapračiem un kapu kultūru Latvijas kapsētās. Līdzīgi citām senām profesijām, kaprači savas zināšanas un prasmes ir mantojuši vairākās paaudzēs, amats ceļo no tēviem uz dēliem un no vecākiem kolēģiem uz jaunākiem.

Režisors un operators Ivars Zviedris ir viens no pēdējā laika titulētākajiem dokumentālā kino autoriem Latvijā, ar Lielā Kristapa balvām un nominācijām atzīmētas viņa filmas „Bahs pret Covid”, „Uz neredzīti, Brasa!”, „Valkātājs”, „Rezidenti”, „Dokumentālists” un „Bēgums”.

"Man liekas, ka režisors visu mūžu taisa vienu filmu. Ja runā par spēlfilmām, citas dekorācijas, citi aktieri, ja runā par dokumentālo kino, - citi varoņi un citas situācijas," uzskata Ivars Zviedris.

"Katras filmas varoņi atstāj pēdas manī, droši vien ar filmu atstāju ar filmu kaut kādas pēdas viņos. Tā filma zināmā mērā ir par mani, kas man tanī brīdī ir svarīgi vai par ko es gribu runāt. Nav jau tikai stāsts filmā par kapračiem vien, ir stāsts, ja tā filozofiskāk paskatās, par nāvi, par pāriešanu no šejienes uz turieni..." vērtē Ivars Zviedris.

Filma "Kaprači" izaugusi no nejaušām sarunām ar kapraci Raivi.

Vairākas reizes viņš mudināts arī veidot spēlfilmas. Ivars Zviedris vērtē, ka spēlfilma ir mašinērija ar cimperlīgām aktrisēm un kašķīgu producentu, un lielu komandu. Arī dokumentālās filmas veidošanā ir komanda, bet "Kapračus" viņš filmējis viens pats. Tomēr jautāts, vai kādreiz uzņems spēlfilmu, viņš ir šaubīgs, bet saka - nekad nesaki nekad.

Drīz Ivars Zviedris pabeigs filmu par kādu sievieti Māru, kurai 30 gadus vēderā bija "aizmirsts" ķirurga instruments un kā tas ietekmējis viņas dzīvi. Veidojot filmu "Valkātājs" Ivars Zviedris kundzi sastapis Latvijas pierobežā, kas pati piedāvājusi veidot filmu par viņu. 

"Dokumentālā kino tu esi režisors, bet tikpat liels režisors ir arī varonis. (..) Ja tas varonis grib to filmu un grib kaut ko pateikt, tad jau ir filma," atzīst Ivars Zviedris.