Mūsu šī vakara raidījuma viesis mostas agri arī brīvdienās. Kas mudina to darīt, vaicāsim viņa pašam. Iepazīstamies - zemessargs, lauksaimnieks, pasniedzējs, skautu vadītājs, IT projektu vadītājs Ivo Odītis.

Pats no savām daudzajām nodarbēm Ivo Odītis šobrīd izceļ Zemessardzi un lauksaimniecību. Tās sagādā lielāko baudu.

"IT man ir profesija, ko esmu mācījies un zinu, bet Zemessardze man ļauj atslēgties no visa, labi atpūsties, un šobrīd mācos ļoti daudz jauna. Savukārt lauksaimniecība sagādā baudu ar to, ka tu var redzēt rezultātu. Mums ir upeņu lauki un tad izbrauc rindstarpas, iztīri, ir skaisti un labi. Savā ziņā tas ir kā programatūras ražošana, ka tu kaut ko uztaisi, tas sāk strādāt un sagādā baudu. Un lauksaimniecībā, patiesībā, arī. Es nekad biju domājis, ka es to darīšu...

Esmu audzis Rīgā, piedzimu Saulkrastos, bet uzaugu no 10 gadiem Rīgā. Bet kopš 2000. gada dzīvojam Baldonē, un faktiski es jutos kā laucinieks, es nevaru gulēt, ja  skaļš apkārt, man vajag, lai kaimiņus neredz, stāsta Ivo Odītis.

Nozīmīga sastāvdaļa vienmēr bijuši arī skautu kustība, kurā atgriezies pieaugušā vecumā kā vadītājs.

Programmatūru izstrādātājs un skautu organizāciju vadītājs Ivo Odītis pēc profesijas ir datorspeciālists, ieguvis doktora grādu datorzinātnē.

Karjeras sākumā vairāk kā 19 gadus darbojies Latvijas Bankā - bijis IT daļas vadītāja vietnieks, programmatūru izstrādātājs, kā arī programmatūras projektu vadītājs. Ievērojamu laiku aizvadījis arī kā projektu vadītājs SIA "DIVI Grupa" un bijis docents Latvijas Universitātē. Tagad Ivo gan atgriezies Latvijas Bankā un strādā par programmatūru izstrādes projektu vadītāju.

Jau daudzus gadus Ivo dzīvē ir liela nozīme arī baznīcas dzīvei un skautu kustībai. Teju 15 gadu viņš ir atbildīgs par skautu vienību Baldonē, nedaudz vairāk kā septiņus gadus arī par Latvijas kristīgajiem skautiem.