Uztaustīt, uzklausīt un dot jaunu dzīvību senai ēkai. To var, ja ir cieņa pret citu meistaru agrāko darbu, sava amata prasmes un kaislīga vēlme to izdarīt. Šī vakara Monopolā cilvēks tieši ar šādu gribu sevi izteikt un pierādīt - arhitekte Liene Griezīte.

Arhitekte Liene Griezīte, „Lienes Griezītes studijas” vadītāja, ir autore daudziem modernu ēku projektiem. Dzimusi  Dunalkā – tai Lienes sirdī ir īpaša vieta.

Liene nāk no četru bērnu ģimenes – ir vecākā no visiem bērniem. Bērnībā mācījusies Liepājā, augstāko izglītību ieguvusi Rīgas Tehniskajā universitātes Arhitektūras fakultātē.  

Liene ir arhitekte, kas prot izjust ēkas dvēseli un tai gaumīgi pievienot jaunas kvalitātes. Arhitekte, ar  kuras vārdu saistās daudzi nozīmīgi projekti. Piemēram, darbojoties Zaigas Gailes radošajā komandā, Liene veikusi tādus projektus, kā rekonstrukcijas Berga bazārā, Filozofu namiņš un Ğipša fabrika Ķīpsalā. Nozīmīgu ieguldījumu sniegusi arī Kalnciema kvartāla atjaunošanā. Liene īstenojusi vecu koka māju pārbūves projektus privātmājās Daugmalē, Jūrmalā, Cēsīs un citur, kā arī projektus publiski pieejamām ēkām Kalnciema ielā un Ķīpsalā.

Vairakkārt Lienes darbs ticis atzinīgi novērtēts, piemēram, 2011. gadā viņa ieguvusi Latvijas Arhitektūras lielo gada balvu par noliktavas ēkas rekonstrukciju Vecrīgā, kā arī 2020.gadā – konkursā “Baumit gada fasāde”, ieguvusi 1.vietu nominācijā “Privātmājas jaunbūve” par māju Vidzemē.

Brīvajā laikā Liene labprāt dodas pie jūras, kā arī aizraujas ar sēņošanu.