Kaut kas no džeza ir ikvienā cilvēkā. Šovakar Monopolā šai mūzikai izsaukuma zīme, īpaši, ja mūsu viesis vada labāko Latvijas džeza kopu. Latvijas Radio bigbenda muzikālais vadītājs, komponists un saksofonists Kārlis Vanags.

Kārlis Vanags ir ieguvis bakalaura un maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, zināšanas papildinājis Sibelius mūzikas akadēmijā Somijā.

2007.gadā Kārlis izveidoja bigbendu “City Jazz Big Band”. Šī bigbenda debijas albums “Introducing The Band” saņēma Latvijas Ierakstu gada balvu mūzikā nominācijā “Labākais džeza albums”.

Kā saksofonists viņš aktīvi darbojas Kārļa Vanaga trio, kā arī Raimonda Macata kvintetā “RM5” , kas arī savulaik ieguvis Zelta Mikrofonu kategorijā “Labākais džeza mūzikas albums”.

Jau 11 gadus Kārlis ir Latvijas Radio bigbenda muzikālais direktors. Kārlis ir arī lektors Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza katedrā un vada savu privāto apmācības programmu “Bigbendu skola”.

Viņa radošajā kontā ir ap 200 kompozīciju un aranžiju, gan mūziku kamersastāviem, gan bigbendam un simfoniskajam orķestrim.

Līdzcilvēki Kārli vērtē kā mērķtiecīgu un uzticamu cilvēku gan darba, gan privātajā dzīvē.