Jaunais Zīda ceļš. Mūsu šī vakara viešņu tas aizvedis līdz jaunai grāmatai par lielvaru ietekmi uz ģeopolitisko perspektīvu. Cik šaura vai plata ir šī nākotnes taka vaicājam, Ķīnas studiju centra vadītājai un Āzijas programmas vadītājai Latvijas Ārpolitikas institūtā Unai Aleksandrai Bērziņai-Čerenkovai.
Una Aleksandra Bērziņa-Čerenkova ir politoloģe, Ķīnas pētniece, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Ķīnas studiju centra vadītāja un Āzijas programmas vadītāja Latvijas Ārpolitikas institūtā.
Jau 10 gadu vecumā, pateicoties mammas profesores darbam, Una nonāca Taivānā un trīs mēnešus tur mācījās vietējā skolā. Nedaudz mamma Unai bija jau iemācījusi iepriekš, taču tieši Taivānā Una sāka runāt un rakstīt ķīniešu valodā.
Unas izglītības bagāža ir ļoti plaša – tepat Latvijā Una mācījusies Āzijas studijās Latvijas Universitātē, ieguvusi maģistra un doktora grādu RSU politikas zinātnē, ārpus Latvijas studējusi Pekinas Pedagoģiskajā universitātē un Austrumķīnas Pedagoģiskā universitātē.
Una noteikti var lepoties ar daudziem nozīmīgiem darbiem un sasniegumiem – piemēram, tepat, Latvijā, viņa dibinājusi RSU Ķīnas studiju centru, ārpus tās – bijusi vecākā vieszinātniece Fudaņas Universitātes Filozofijas skolā Šanhajā, saņēmusi Fulbraita stipendiju, kā ietvaros strādājusi Austrumāzijas pētījumu centrā Stenfordas universitātē, ASV. Starptautisku uzmanību izpelnījušies arī Unas pētījumi par Krievijas un Ķīnas attiecību ietekmi uz Baltiju un Latviju.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (1)
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X