Ne tikai vīra sieva un dēla māte, bet viņa pati – talantīga un vienmēr smaidīga mūziķe, producente un tagad arī jaunā kino režisore Dace Pūce.

Pēc pirmās izglītības Dace Pūce ir kordiriģente, savulaik bijusi dziedātāja un mūziķe kameransamblī “Marana”. Mācījusies arī aktiermeistarību - Sanforda Meisnera tehniku Dace studējusi pie viena no vadošajiem šīs metodes pasniedzējiem pasaulē un Meisnera skolnieka Lari Silverberga un arī pati ieguvusi Meisnera sertifikātu ASV. Tāpat studējusi ekonomiku Latvijas Universitātē, mācījusies Braitonas filmu skolā un Ņujorkas filmu akadēmijā. Visbeidzot ieguvusi maģistra grādu Latvijas Kultūras akadēmijā kā režisore un producente.

Kopš 2003. gada Dace vada savu skaņu studiju un ir bijusi neskaitāmu skaņas ierakstu režisore, kā arī reklāmu, mūzikas video, vietēja un starptautiska mēroga pasākumu producente. Iestudējusi muzikālas izrādes, un Dace ir vairāku īsfilmu un dokumentālo filmu režisore.

Viņas diplomdarba īsfilma “Tango” Latvijas Kultūras akadēmijā tikusi izrādīta festivālā Horvātijā, dokumentālā filma “Mēness nogurdinātais” apbalvota kinofestivālā Portugālē, sociāli nozīmīgus jautājumus Dace jau risinājusi dokumentālajā filmā “Annija”, savukārt 2021. gada rudenī uz ekrāniem nonākusi Daces pirmā pilnmetrāžas filma “Bedre” pēc Janas Egles stāstu motīviem par desmitgadīgo Markusu sarežģītā pieaugušo pasaulē. Filma “Bedre” saņēmusi “Grand Prix” 62. Lībekas kino festivālā, un arī ar savu otro pilnmetrāžas filmu “Manny” Dace jau paguvusi plūkt starptautiskus laurus, tostarp ieguvusi Eiropas balvu kā labākais režisors.

"Tas novērtējams ārpus Latvijas, ir, protams, patīkams, bet tas arī ir objektīvs. Viņi nezina mani, nezina manu vēsturi, nepazīst mani personīgi, līdz ar to tas man vēl jo vairāk sasilda sirdi un liek saprast to, ka mēs, cilvēki, principā esam vienādi visā pasaulē, vai tā ir Koreja, vai tā ir Amerika, vai tā ir Irāna, vai tā ir Skandināvija," vērtē Dace Pūce.

"Emocionāli, kā viņi uztver šo stāstu, kā viņi jūt līdzi visam, kas notiek filmā un saprot to vēstījumu. Man vislielākais prieks par to ir, un atrod varbūt tādas lietas, ko es varbūt neesmu pamanījusi."

Vēl Dace ir “Pūces akadēmijas dibinātāja”, un akadēmijā interesentiem ir iespēja apgūt producēšanu, aktiermeistarību, kinorežiju, kadru plāna skices veidošanu kino un reklāmā, runu un instrumentu spēli.

Latvija "Oskara" balvai virza Daces Pūces filmu "Bedre"