Filmas „Mātes piens” pirmizrāde plānota 1. februārī kinoteātrī „Spendid Palace”. Filmas režisore ir Ināra Kolmane, vairākkārtēja Nacionālās balvas „Lielais Kristaps” laureāte, tostarp godalgota par Vizmas Belševicas „Billes” iemiesošanu uz ekrāna.

"Man ir labas sajūtas, es gribu pēc iespējas ātrāk atdot šo filmu skatītājam un tad sajust zāli," tuvojoties filmas "Mātes piens" pirmizrādei, atzīst Ināra Kolmane.

"Man patīk kādreiz apsēsties pēdējā rindā un tad sajust, vai tā zāle elpo vienā ritmā ar filmu vai nē. Tā kā filma jau ir rādīta dažiem ārzemju kolēģiem un arī Norai pašai, tās atsauksmes bijušas labas. Tas man arī dod tādu drošības spilvenu nedaudz.

Protams, ir arī nedaudz satraukums. Pirmizrāde ir pirmizrāde."

Bet par pašu ideju veidot filmu pēc Noras Ikstenas darba "Mātes piens" Ināra Kolmane saka, grāmata palikusi atmiņā uzreiz pēc izlasīšana.

"Tā doma iesēdās prātā jau pirmoreiz lasot grāmatu, kad viņa vēl nebija tulkota, kad viņa iznāca tikai latviešu valodā.

Es viņu izlasīju vienā elpā. Es viņu redzēju jau bildēs. Nav teikts, ka tieši tādas bildes tagad ir uz ekrāna, tas jau viss transformējās un mainās. Interesanti, kad es uzrunāju Noru, viņa tā kā bija jau gatava šai uzrunai, viņa pati bija domājusi, ka varbūt es varētu taisīt filmu pēc šīs grāmatas," atklāj Ināra Kolmane.

"Tā kā es varu teikt, ka tas tāds liktenis. Tas bija tāds klikšķis, ka man to vajag un ja vēl Nora saka, ka vajag. Tad, protams, ees runāju ar savu vīru - scenāristu Arvi Kolmani, kurš arī pieķērās šai domai. Jā, tāds uzplaiksnījums bija, ka tas ir jādara un soli pa solim tapa projekts. No ieceres laikam ir pagājuši pieci seši gadi."

Filma „Mātes piens” ir mātes un meitas drāma totalitārā režīma nebrīves laikā. Jauna un talantīga padomju laika ārste Astra, kuru atveido Maija Doveika, bet jaunības epizodēs – Elīna Vaska, ir spiesta pamest zinātni un doties uz lauku ambulanci, līdzi ņemot arī savu meitu Noru, kuru atveido Rūta Kronberga. Filmas scenāriju veidojis Arvis Kolmanis, un tas fokusējas uz vienas dzimtas sieviešu sarežģītajiem likteņiem. Savukārt, dokumentālās filmas „Ētera personība Gunārs Jākobsons” pirmizrāde notika aizvadītā gada novembrī. Tas ir stāsts par leģendāru kolēģi, spožu sporta un kultūras žurnālistu.