informācijas okeāns. Šis fakts, liekas, vislabāk raksturo laiku, kurā šobrīd dzīvojam. Kā protam peldēt šajā okeānā, lai izpeldētu un saprastu par sev un visiem kopā svarīgo. Monopolā saruna ar vīru, kurš meklē atbildes uz lielajiem jautājumiem, - kino režisors un žurnālists Sandijs Semjonovs.

Sandijs Semjonovs ir bijis vairākās reizes arī Afganistānā, valstī, kura šobrīd atkal ir parādījusies pasaules ziņu virsrakstos.

"Tai ir man sirdī īpaša vieta, īpaša valsts. (..) Varbūt tas saistīts ar pirmo reizi. Pirmais mūsu brauciens bija iespaidīgs tajā ziņā, ka tu kā rietumu cilvēks iebrauc valstī. [Sajūta] it kā būtu atvēris Bībeli. Ir māla būdiņas, ir māla trauki, neredzi neko no krāsainiem iepakojumiem, precēm. Ir tik vienkārša un askētiska dzīve. Sajūta, ka esi atvēris Bībeli, lasi un visu redzi dzīvē. Esi nokļuvis kā laika mašīnā. Tajā pašā laikā cilvēki ļoti sirsnīgi," atklāj Sandijs Semjonovs. 

Afganistānā arī piedzīvoto dažādi neticami stāsti.

"Viņi ir lepna tauta, ar augstu pašnovērtējumu," atzīst Sandijs Semjonovs. 

Atminoties paša pieredzēto Afganistānā un vērtējot šī brīža notikumus, viņš bilst, ka no malas skatoties šķiet, ka ASV spēkiem bija noteikti jāgūst uzvara.

"Dzīvē tā nenotika, viņiem ir augsta motivācija, viņi ir gatavi mirt, un beigās izrādījās, ka liela daļa sabiedrības arī talibus atbalsta, citādi viņi nevarētu tagad tik viegli ieņemt valsti un pārņemt varu," vērtē Sandijs Semjonovs.

Žurnālists, producents, režisors, dokumentālo filmu autors – ar visiem šiem vārdiem iespējams raksturot Sandiju Semjonovu. Strādājis “Panorāmā”, raidījumos “De facto”, “Nekā personīga”, pēdējos desmit gadus strādāts Latvijas Televīzijas raidījumā “Vides fakti”, un no 2021. gada vasaras Sandijs kļuvis par “RīgaTV 24” diskusiju raidījuma “Preses klubs” vienu no vadītājiem. Bijis pazīstams kā “karsto” punktu reportieris, ziņojis no Afganistānas, Irākas, Somālijas, pat slēpies no lodēm un kopš deviņdesmito gadu beigām veidojis sižetus par kara zonām.

Ceļojis arī pa Etiopiju, Armēniju, Indonēziju un citām zemēm. Vairākkārt atzīts par labāko televīzijas žurnālistu Latvijā. Kopumā vairāk nekā 25 gadus Sandijs ir saistīts ar televīziju un filmu veidošanu, un viņš ir piedalījies vairāk nekā 20 dokumentālo filmu izveidē. Filmu sarakstu veido tādi nosaukumi kā “Nāves mušpapīrs” un “Dzīves derīguma termiņš” par dzīvi narkotiku atkarībā, “Astoņi pilnmēneši” par Latvijas karavīru misiju Afganistānā, “Prāta Vētra: starp krastiem”, kur filmas sižets sekojis līdzi leģendārajai Jelgavas grupai “Prāta Vētra”, filma “Dāvids un Goliāts” par diviem talantīgiem brāļiem Kristapu un Kristu Kaņukiem un viņu sapņiem, “Okeāna saviļņotie” par divu latviešu veidotu pirmo komandu pasaulē, kura airu laivā šķērsojusi Dienvidatlantijas okeānu.

Bijis scenārija autors filmai “Nora” par Latvijas estrādes dziedātāju Noru Bumbieri, producents filmai “Meklējot Mr. Kauliņu” par finansistu Guntaru Kļaviņu un viņa avantūru Sjerraleonē, bet šī gada jūnijā skatītājus sasniedzis Sandija un viņa kolēģu veidotais pirmais nākamās paaudzes televīzijas Go3 dokumentālais seriāls “Bolīvija. Pa kokas pēdām”, apskatot legālo un nelegālo kokas biznesu Bolīvijā un stāsta centrā iekļaujot arī viena no Latvijā zināmākā narkotiku kontrabandista Rolanda Priverta pieredzi un dzīvesgājumu šajā industrijā.

Filmu skatīšanās, fotogrāfijas un ceļošana ir Sandija hobiji, tam visam klāt pievienojas arī interese par hokeju, un ceļojumi, aktīva atpūta, diskusijas par filmām ir arī veids, kā Sandijs pavada laiku ar saviem bērniem, un viņš uzskata – ja bērni jau mazotnē sapratīs lietu vērtības, tad nākotnē spēs tās nosargāt.