Latvijas Kinoloģiskā federācija (LKF) nodarbojas ar šķirnes suņu audzēšanu, izstāžu, sporta sacensību organizāciju, suņu apmācību, ar darbības profilu saistītu kursu organizēšanu. LKF ciltsrakstus atzīst vairāk nekā 94 pasaules valstīs. Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente Vija Klučniece savulaik bijusi viena no kādreizējās Rīgas Pionieru pils meiteņu vokālā ansambļa „Tonika” dziedātājām, pēc tam sekojis ansamblis „Marana”, bet šobrīd, atgriežoties no kārtējās Starptautiskās dzīvnieku izstādes, viņu mājās līksmi sagaida septiņi suņi un trīs kaķi... Lai dzīvnieks būtu laimīgs, viņam jānodrošina tā pamatvajadzības.

Vija atzīst: „Mājdzīvniekam jānodrošina vajadzība pēc barības, pēc noteiktiem dzīves apstākļiem un, protams, ja dzīvnieku pavairo, tam jānodrošina partneris. Visbeidzot, īpašniekam jābūt atbildīgam par to, lai dzīvniekam tiktu nodrošināta veterinārā aprūpe.”

Ir suņu un kaķu cilvēki, bet Vija Klučniece abas jomas savieno. Viņa atzīst, ka patīk abi dzīvnieki, lai arī abas jomas apvienot nav viegli.

"Protams, suņu vērtēšana ir interesantāka šobrīd, nekā kaķu novērtēšana. Bet kaķu cilvēki arī ir pavisam savādāki, nekā suņu cilvēki. Jā, pavisam savādāki. Suņu cilvēki aktīvāki. Kaķu cilvēki var būt ir ļoti sirsnīgi, bet arī mazliet vairāk uz sevi vērsti un savu dzīvnieku panākumiem. Un mazāk tāda kopējā tāda "tusēšana" kā ir suņu cilvēkiem, bet man kaut kā izdodas savienot," raksturo Vija Klučniece.