Ģirts mācījies filozofos un viņa gala tēze bijusi, ka filozofija ir ceļš un ceļa beigas. Krietnu laiku dzīves viņš aktīvi nodarbojies ar snovbordu, lielā mērā ieviesis arī frīstaila jeb brīvā stila ābeci. Satikšanās ar Rasu no Vītolu ģimenes viņam bijusi pilnīgi jauna dimensija un atklāsme. Pēc ilgiem garīgiem meklējumiem viņš sapratis, ka viss ir tepat, ka arī mūsu tautas gara apcirknī mīt visas dziļākās garīgās patiesības.

"Varētu teikt, ka tāds dzīves aicinājums ir paklausīt un iet pie sevis, lai noskaidrotu, ko tad īsti tavā dvēsele ir atnākusi šeit darīt, kāpēc pats īsti esi šeit, kādi tevi ir talanti, dotības, kas ir tavs  aicinājums. Kas tev liek lidot, starot, darīt, kad ir iedvesma. Daudzi zina šo sajūtu, ka kādi brīži, kad dzīve mūs vienkārši nes, mēs esam kā uz viļņa Šis man ir  "dzīves saldais ēdiens" - noķert dzīves vilni," vērtē Ģirts Laube.

Tagad Ģirts Laube no Madonas novada ir kokļu meistars un atzīst, ka „Lielākais izaicinājums cilvēkam ir sadzirdēt savu iekšējo balsi, jo viņš ir pilns ar visādām balsīm - iemācītām ģimenē, skolā, sabiedrībā. Tad, kad cilvēks sāk saklausīt savu balsi, tad dzīve sāk notikt, veras durvis un parādās iespējas. Kokle ir dvēseles atveids un simbols, kas izpaužas kā mūzikas instruments. Daudziem cilvēkiem, kuri meklē sevi, kokle ir pavediens. Tas, ko viņi atrod, īstenībā ir viņi paši."

Ģirts vislabprātāk izgatavo kokli konkrētam cilvēkam pēc viņa vēlmēm. Viņa kokli ikdienā spēlē arī Julgī Stalte.

Ģirts Laube savu spožo snovborda karjeru 12 gadu garumā nomainījis pret dzīvi saskaņā ar sevi lauku klusumā, izveidojot latviskās dzīvesziņas centru "Druvienas cilts".

Pēc izglītības Ģirts ir filozofs, bet vienā brīdī atskārtis, ka koks ir tas materiāls, ar kuru viņš labprāt sadarbotos un nodarbotos. Pamatiemaņas apguvis no vecmeistara Māra Jansona, taču lielākoties kokļu būvi izkopis pašmācības ceļā..

"Ja tu pats nesper pirmo soli, Visums nespēj tev palīdzēt — ir jādodas, lai sāktu redzēt ceļu," uzskata Ģirts.

Kokle ir dvēseles atveids un simbols, kas izpaužas kā mūzikas instruments. Ģirts, kokļu radīšanas nometnēs palīdzējis ļoti daudziem cilvēkiem izveidot savu unikālo sapņu kokli.

Kokle kā tautas instruments, jo viņa jau arī nav tikai kokle, taču ir brīnums, ko es visu neesmu bijis. 

"Kokle ir ne tikai instruments, bet tā ir vesela sapratne par to, kas mēs esam. Koklē ne tikai cilvēks, tas ir daudzu līmeņu pasākums. Koklē arī arī krauklītis koklē arī Dieva dēli, koklē arī Saule, koklē arī pats Dievs. Tie visi līmeņi, kuros mēs katrs pats varam arī atrast sevi kā pasaules dvēseli. Pasaule arī ir kā milzu kokle ar daudzām vibrācijām, daudzām stīgām, daudzām oktāvām, kuras apdzīvo daudzas būtnes dažādos slāņos. Un šī oktāva un vai šī skaņkārta, kurā mēs darbojamies šajā dzīvē, tā ir mūsu dvēseles dzīve šajā augumā un dzīvē. Katra kokle principā katram cilvēkam atnes redzējumu par sevi. Katrs cilvēks, veidojot šo instrumentu, rada savu atspulgu. Lai ko viņš gribētu radīt, beigu beigās viņam apzināti vai neapzināti rodas tieši viņš pats, kā viņa atspulgs," stāsta Ģirts Laube par katra instrumenta unikalitāti.