Kā jau visas labās lietas dzīvē, komēdija sākas bārā. Vismaz tā apgalvo mūsu šī vakara viesis – jauns, izskatīgs, gudrs un daudzi apgalvo, arī smieklīgs. Komiķis, programmētājs, alus eksperts Jānis Kreičmanis.

"Mūsējais, man liekas, ir tāds ļoti garāžas tipa. Es nezinu kāpēc man ir tāda sajūta, ka tāds vidējais humors ir tāds tēta, ka viņš tev kaut ko pasaka, uzsit pa muguru un pats riktīgi skaļi smejas. Man kaut kā tā liekas. Čomiskais. Vismaz man tāds ir apkārt," latviešu humoru raksturo Jānis Kreičmanis.

"Mani joki ir par ikdienas lietām," atzīst Jānis Kreičmanis.

Bet kā ieraudzīt joku?

"Man parasti tas iet caur tādu virpuli. Kaut kas izbesī, es kaut ko pamanu, mani kaitina, ka tā ir, un tad es uz skatuves to pagriežu par joku. Man liekas, kaut kur iekšēji es esmu riktīgi vecs cilvēks, tas, kuru viss neapmierina. Tikai, kamēr vēl jauns, mēģinu to ar jokiem un humoru iznest. Bet man liekas, kad man būs sieva vecumadienās, viņa, nabadzīte, cietīs no tā, kas mani neapmierina," bilst Jānis Kreičmanis.

Jānis Kreičmanis ir arī programmētājs.

"Es programmēšanu vienmēr aprakstu, ka mazas mīklas visu laiku jārisina. Visu laiku problēmas. Līdzīgi, kā mehāniķis pie skrūves netiek [galā], viņš čakarējās, lamājas, ienīst pasauli. Tad viņš dabū gatavu un ir priecīgs.

Tā ir visa programmēšana - tu visu laiku risini mazas puzles, tev vajag dabūt šito gatavu, tad izdomā, kā to darīt. Un man patīk tādas mazas lietas, ir problēma, tu viņu atrisini un jūties labi. Cilvēki saka, tur vajag baigo matemātiku, principā, ja tu maki skaitīt līdz 10, jebkurš var. Vai no filmām tas ir ņemts, vai vēl kaut kas. Nav tik traki," programmēšanu raksturo Jānis Kreičmanis.