Komponists Jānis Strazds studējis Latvijas Mūzikas akadēmijā, iegūstot komponista un mūzikas teorētisko priekšmetu pedagoga kvalifikāciju profesora Romualda Kalsona kompozīcijas klasē. Jau pamatskolas laikā tapa pirmās dziesmas, bet Liepājas mūzikas koledžas laikā radās pirmie Strazda akadēmiskās mūzikas darbi.

2020. gada februārī Jānis Strazds nosvinēja savu 40 gadu jubileju ar diviem vērienīgiem koncertiem Rīgā un Liepājā – tajos piedalījās daudzi dziedātāji un instrumentālisti, ar kuriem Jānis radošā darba gados ir sadarbojies.

Akadēmiskās mūzikas virzienā komponists rakstījis vokālo un instrumentālo kamermūziku, mūziku korim, darbus simfoniskajam orķestrim, bet šobrīd vairāk pievērsies kora mūzikai.

Pats atzīst: „Vienmēr esmu strādājis ne vien ar azartu, bet arī ļoti atbildīgi, pat skrupulozi, līdz sīkumam visu noslīpējot – lai pats būtu līdz galam apmierināts. Man ir ļoti paveicies - mūzika vienlaikus ir mans darbs un arī vaļasprieks. Ja manis radītā mūzika cilvēkus aizkustina un ir tiem nozīmīga un vajadzīga, tas sagādā vislielāko gandarījumu.”

Jānis Strazds ir komponists, pianists un mūzikas producents, Viņš raksta populāro un akadēmisko mūziku, aktīvi koncertē un piedalās dažādos muzikālajos projektos. Jānim īsti nav hobiju, jo mūzika ir ne tikai darbs, bet arī dzīvesveids, tas paņem lielāko daļu dzīves - gan komponējot un muzicējot, gan aranžējot, gan iespēju robežās apmeklējot koncertus kā klausītājam. \

Taču viņš ir kaislīgs ceļotājs, grāmatu (sevišķi kriminālromānu un vēsturiskās literatūras) mīļotājs. Interesējas par pasaules vēsturi un seko līdzi aktualitātēm.

Tuvākie zina arī to, ka, par spīti ārējai nopietnībai, Jānim ļoti patīk joki - viņa meita saka, ka tētis tic jokiem. Kā personība viņš ir ļoti interesants - no vienas puses, emocionāls mākslinieks, bet no otras puses - neticami kārtīgs, izdarīgs un praktisks.