“Tāpat kā lielākā daļa jauno mūziķu, arī es sapņoju par iespēju kādu dienu spēlēt "Berliner Philharmoniker" orķestrī,” atzīst raidījuma viesis. Šovakar Monopolā - laimīgs mūziķis, vīrs un tēvs  Gunārs Upatnieks.

Man, kontrabasam, ar Gunāru Upatnieku nav gājis viegli. Ko gan var gaidīt no cilvēka, kurš dzimis 1983. gadā Latvijā un vēl Jelgavā, un turklāt laimīgā mūziķu ģimenē. Tikai un vienīgi pēkšņu pievēršanos mūzikai 13 gadu vecumā, kad neviens normāls bērns to vairs nedara. Un tagad mēs abi spēlējam uz pasaules lielākajām skatuvēm.

Gunārs Upatnieks kontrabasa spēli apguvis E. Dārziņa mūzikas skolā un J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie Sergeja Brīnuma, kā arī Leoša Janāčeka Mūzikas akadēmijā Brno pie prfesora Miloslava Jelineka. Guvis spožus panākumus pasaules ievērojamākajos solo kontrabasa konkursos Eiropā un Amerikā.

Gunārs bijis Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra kontrabasu grupas koncertmeistars (2005-2010) un Bergenas filharmoniskā orķestra (2010-2011) koncertmeistars. Kopš 2011. gada Gunārs Upatnieks ir Berlīnes filharmoniķu mūziķis.

Viņš ir kontrabasa spēles profesors Berlīnes "Hans Eisler" mūzikas augstskolā un kopā ar kolēģiem muzicē Berlīnes filharmoniķu stīgu kvintetā. Rudenī Gunārs kopā ar pianisti Laumu Skridi Latvijā atgriezīsies ar jaunu solo programmu.