Trāpīt desmitniekā! Šovakar Monopolā par mūsdienu strēlniekiem vai, citiem vārdiem, par senāko sporta veidu Latvijā - šaušanu. Mūsu viesis Latvijas izlases galvenais treneris šaušanā Vilnis Celmiņš.

"Es mēģinu viņos ieraudzīt katrā savu to odziņu, jo mums tomēr individuālais veids un man jāatrod pieeja katram. Viens ir jāsabar, viens ir jāpaglauda pa galvu, ar vienu ir iepriekšējā dienā varbūt kross jāizskrien. Katram ir savs un man ir jāatrod viņam tā pieeja," savu darbu ar jaunajiem sportistiem raksturo Vilnis Celmiņš.

"Kā es saku, ka Buratīno var uztaisīt praktiski jebkurš, kurš kādreiz kaut ko ir tādu darījis. Tikt līdz tam sporta meistara kandidātam, līdz pirmajai sporta klasei. Bet, lai tam Buratīno noslīpētu degunu, tur jau ir vajadzīga katram sava pieeja un kādreiz arī man tās pietrūkst. Tad mēģinu pieaicināt to treneri, kas man bija, jo viņš zina, ko es mācu, es atkal zinu, ko viņš man mācīja, mums ir viena doma, bet viņš pasniedz to mazliet citādāk un tas jaunietis uzņem to no viņa. Wow, tas tas taču tik vienkārši!" turpina Vilnis Celmiņš.

Vilnis Celmiņs ir Dobeles sporta skolas un Latvijas izlases galvenais treneris šaušanā, kā arī biedrības "Latvijas Šaušanas federācija" valdes loceklis – viceprezidents ložu šaušanā. Šobrīd pie Viļņa trenējas ap 30 audzēkņiem dažādās vecuma grupās.

Vilnis ar šaušanu sāka nodarboties jau 11 gadu vecumā. Iesākumā nav varējis izlemt starp riteņbraukšanu vai rokasbumbu. Jau pēc astoņiem mēnešiem Latvijas jaunatnes čempionātā šaušanā izcīnija zelta medaļu, un tad sapratis, ka turpinās nodarboties ar šaušanu. Viņš ir Latvijas čempions šaušanā visās vecuma grupās - jauniešu, junioru un arī pieaugušo.

Nu jau pagājuši 40 gadi kopš Vilnis ir saistīts ar šaušanu. 2009. gadā Vilnis atgriezās šaušanā - trenera lomā. Sapratis, ka viņam piemīt kas tāds, ar ko viņš vēlas dalīties arī ar citiem. 10 gadu laikā, viņa audzēkņi izauguši līdz profesionālam līmenim un augstākajai pakāpei.