Starp gruvešiem tiek celta jaunā Ukraina. Lai cik neticami tas skan, Latvijas un pasaules uzņēmēji jau šodien to īsteno kara nopostītās teritorijās. Tam apliecinājums mūsu šī vakara saruna Monopolā ar gonda “Uzņēmēji mieram” vadītāju Lauru Skrodeli.

"Mēs diezgan lielā mērā ievērojam principu, ka karš mīl klusumu. Bieži par dažādām piegādēm, ko mēs veicam, nebūs ne foto, ne video. Labākajā gadījumā mēs varam konkrētam ziedotājam pačukstēt, ka tā vienība ir saņēmusi, kā apstiprinājumu. Mēs zinām, dokumenti ir atnākuši man atpakaļ, mēs zinām, ka tā vienība ir saņēmusi," stāsta Laura Skrodele.

"Tur ir neredzama līnija, ka dažkārt nav iespējams skaisti un pilnīgi pateikties ziedotājiem par viņa iedoto ziedojumu, jo to ir saņēmusi kāda īpaša vienība. Bet mēs ļoti izvērtējam, ko darām, ko stāstam un tajā visā var atrast arī daudz lietas, par kurām var pastāstīt."

Laura Skrodele ir ieguvusi bakalaura grādu sabiedriskajās attiecībās un maģistra grādu sabiedrības vadībā Vidzemes augstskolā. 

Karjeras sākumā Laura strādājusi par mārketinga vadītāju uzņēmumā “Douglas”. Vēlāk teju astoņus gadus aizvadījusi kā Siguldas attīstības aģentūras direktore. Savulaik Laura ieguvusi arī apbalvojumu “Siguldas gada cilvēks”. Nu jau vairāk nekā trīs gadus Laura ir daļa no uzņēmuma "Urberg".

Kopš 2023.gada janvāra Laura ir direktore un vadītāja fondam “Uzņēmēji mieram”, kas ir viens no jaudīgākajiem starpniekiem starp Latvijas cilvēkiem, kuri grib palīdzēt, un Ukrainu. Savas darbības laikā fonds sagādājis Ukrainai nepieciešamās lietas vairāk nekā 9 miljonu eiro apmērā.

Tie, kas Lauru pazīst personīgi, vērtē viņu kā mērķtiecīgu un ļoti sirsnīgu cilvēku.

Laura Skrodele viesojās arī Brīvajā mikrofonā: