Reiz jaunam, garam un talantīgam aktierim iepatikās lelles tik ļoti, ka viņš ar tām sāka spēlēties. Ar šādu pasakas ievadu varētu sākties mūsu šī vakara Monopola viesa dzīves stāsts, - aktieris Rihards Zelezņevs.

Un Rihards Zelezņevs ir ekspresīvs aktieris, kurš ar savu enerģiju un šarmu var apburt jebkuru. Dzimis un audzis Rīgā, absolvējis Latvijas Kultūras akadēmijas studijas dramatiskā teātra mākslā. Rihards spēlē ne vienu Leļļu teātrī, bet piedalās dažādos citos teātra un kino projektos. 

"Jā, noteikti tur nav divu domu," pārliecināti atbild aktieris, jautāts, vai lelles arī ir kolēģi. "Katra lelle ir pilnīgi citādāka, pilnīgi cits raksturs, pilnīgi cits spēles stils, cita forma. Un ja tu ar viņu, esi sadraudzējies, runā vienā valodā, tad nav jādomā."

Viņa kaislība ir mūzika, viņš spēlē bungas grupā "Vectēva papirosi" un ļaujas elektroniskās mūzikas eksperimentiem muzikālajā specvienībā "Efekts". Rihards savu roku izmēģinājis arī izrāžu mūzikas rakstīšanā un teātra izrāžu režijā. 

"Es kaut kā mēģinu visu tā roku rokā iet. Man liekas, ja es 9. klasē nesāktu tās bungas sist pašmācības ceļā, tad, man liekas, es nemaz nekļūtu par aktieri. Ja es nebūtu sācis klausīties rokmūziku 7. klasē, ja nebūtu izgājis cauri tam posmam, netiktu līdz šim. Tas viss ir savstarpēji saistīts. Ja mani kāds sauc par bundzinieku, es kūstu vienkārši," atklāj Rihards Zelezņevs.

Ikdienā pa Rīgu viņš pārvietojas ar velosipēdu, bet brīvo laiku pavada, klausoties mūziku vinila platēs un bēgot no visiem pie dabas.

Pēdējā laika hobijs aktierim braukt ar skrituļdēli un tas aizsācies ar filmēšanos seriālā bērniem "Emija un Rū". Tā ir arī aktierim pirmā lielā kino loma jau trīs sezonu garumā.

"Mums vajadzēja nofilmēt, kā mans atveidotais tēls Rū brauc uz dēļa. Emīlija brauc ar velosipēdu un Rū brauc ar skrituļdēli. Es viņiem teicu, ka es varētu iemācīties. Un seriāla veidotāji saka, nē mēs atradīsim tev dublieri, mums jau tur viens ir padomā, viņš trikus vēl uztaisīs braucot," stāsta Rihards Zelezņevs. "Kaut kas viņiem nojuka un man zvana un prasa, nu trīs dienās varētu iemācīties braukt ar dēli? Man vispār nebija jautājumu, saku, ka man vajag tikai dēli, dodiet šurp un es varu mācīties. Tās es tās trīs dienas no rīta līdz vakaram gandrīz nobraukāju, tad mēs nofilmējām tās sekvences, ko vajadzēja pie Māras dīķa, kā es braukājos. Kad seriāls bija uzfilmēts, pienāca mans honorārs un es nopirku sev skrituļdēli, ar kuru braukājos."