Dace Vītola ir Latvijas Leļļu teātra aktrise jau 17 gadus, kura ir īsta leļļu tehnikas meistare. Šobrīd viņa strādā pie jubilejas izrādes „Kiosks” pēc nu jau pasaulē atzinību ieguvušās latviešu bērnu grāmatas sižeta. Viena no Daces lielākajām kaislībām ir latviešu valoda, tās tīrība un bagātība. Aktrise ir tā, kura vienmēr uzmana, lai izrādēs neiezogas nepareizas vārdu vai teikumu formas, aicina kolēģus piedalīties Lielajā diktātā, spēlē vārdu spēles un zina neskaitāmus sinonīmus, vecvārdus un valodas jokus.

Aktrise visus savus talantus un intereses līdz pat mazākajām detaļām iekļauj dažādas izrādēs, piešķirot tēlam attiecīgās īpašības, ar kurām viņa pati ir tuva. Tādējādi tēls un izrāde kļūst dzīvāki.

Māksliniecei ir arī muzikālā izglītība, viņa prot vadīt ansambli un dziedāt, kā arī spēlē klavierēs un akordeonu, tāpēc teātrī bieži tiek piesaistīta projektos, kur nepieciešamas zināšanas teātra mūzikas vēsturē. Šobrīd tiek veidots teātra radio raidījums „Balkona balsis”, kur Dace ir muzikālā satura veidotāja. „Balkona balsis” veido trīs aktieri - Dace Vītola, Artūrs Putniņš un Miķelis Žideļūns.

"Taisām teātra radio, kurš ir redzams arī vizuāli "Facebook" un "Youtube".

Es šim raidījumam veidoju muzikālo saturu, sēžu teātra fonotēkā un atlasu dziesmas konkrētam raidījumam. Puiši piedod šim raidījumam saturisko asumu. Ļoti mīļš man šis sastāvs ir un ar katru raidījumu man arvien vairāk patīk, mēs labāk jūtamies un atrodam kādus jaunus akcentus. Cerams, ka šis raidījums dzīvos vēl kādu laiciņu, vismaz šo laiku, kamēr nevaram tikties ar skatītājiem," vērtē Dace Vītola.

Dacei patīk patīk braukt un staigāt pa pļavām visos gadalaikos, kā arī fotografēt dažādu dzīvnieku pēdas sniegā. Zvēru pēdas meklē aizaugušās Piņķu pļavās, kur dzīvo zaķi, lapsas, bebri, stirnas un visādi mazie dzīvnieciņi, kurus es pat nezinu, bilst aktrise.

"Mazas pēdiņas. Tagad tās pēdas var redzēt, kur mēs ar suni redzam arī vasarā un rudenī, kur ir zālē iemīta taka. Tagad šī taka ir nepārprotami redzama, kur dzīvnieki ir gājuši padzerties, vai apstājušies un kašājušies sniegā, vai pārdomājuši kaut ko, vai sākuši skriet. Ļoti interesanti," atzīst Dace Vītola.

Bet reizēm pastaigā nākas satikt arī pašas dzīvās radības, kas atstāj pēdas sniegā

"Suns vienreiz izcēla zaķi man tieši virsū. Tad mēs abi ar zaķi sabijāmies, zaķis aizskrēja. Suns nesabijās, es iekliedzos, un zaķis, man liekas, arī iekliedzās," atminas Dace Vītola.

Viņa mācās strādāt ar mālu un veido skaistus traukus dažādās krāsās.

Un vēl. Jūrmalā ir savs Kalnciema ielas kvartāls – krāsainu koka ēku puduris ar zemnieku labumu tirdziņu, kurā saimnieko Latvijas Leļļu teātra aktrise Dace Vītola kopā ar meitu Spāri.