Lielo mūzikas balvu kategorijā „Gada jaunais mākslinieks" saņēmis kora „Kamēr…" mākslinieciskais vadītājs un diriģents Aivis Greters.

Muzikoloģe Iveta Grunde raksta: „Aivis ir paveicis gandrīz neiespējamo. Koru dziedāšanas kustība bija un daļēji arī tagad ir nolikta hamletiskā jautājuma priekšā – “Būt vai nebūt?” Viņš izdarīja visu, lai atbilde būtu - korim “Kamēr …” būt! To viņš paveica ar maziem Dziesmu svētkiem pielīdzināmu latviešu mūzikas programmu Gaujas upē. Tas bija Cēsu Mākslas festivāla organizētais muzikāli performatīvais piedzīvojums “Kamēr… upē”. Otra virsotne bija kora “Kamēr…” jubilejas koncerts “Lux Aeterna” Rīgas Domā sadarbībā ar orķestri Sinfonietta Rīga. Šajā koncertā īpaši simboliski skanēja 2020. gada vasarā mūžībā aizgājušā Pētera Butāna sakrālo atziņu cauraustā lūgšana “Lux Aeterna”. Bet 2020. gadu Aivis Greters iesāka ar veiksmīgu startu pie LNSO diriģenta pults koncertā “Lenesons un Mocarta opera” Lielajā  ģildē.”

Aivis Greters kora "Kamēr..." mākslinieciskā vadītāja pienākumus sāka veikt 2018. gadā, līdz tam bijis kora dziedātājs un otrais diriģents. Studējis kordiriģēšanu Rīgas Doma kora skolā, J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī papildinājies Zviedrijas Karaliskajā mūzikas akadēmijā.

Aivis atzīst, ka korī "Kamēr..." vismīļākā pozīcija ir tā, kurā atrodas šobrīd - galvenais diriģents.

"Būt dziedātājam ir forši! Ļoti grūti man personīgi bija būt otrajam diriģentam, es kaut kā nejutos savā ādā. Es ienācu no dziedātāju puses, biju arī salīdzinoši jauns. Mana iekšējā sajūta bija - kā otrajam man bija grūti," vērtē Aivis.

"Kā vadītājs es tagad jūtos ļoti labi, ka ir vieta, laiks, talantīgi, sirsnīgi un mūzikā dažādās formās gatavi izpausties cilvēki, kuri seko, dzird un notic un dara kopā ar mani. Jāsaka, ka vismīļākā pozīcija, kurā esmu atradies, ir tieši šī - būt galvenajam diriģentam."

Aivim vienmēr patikusi skriešana un pēdējā laikā pievērsies veselīgam dzīvesveidam. Viņš lieliski prot grilēt gaļu, tāpat viņš var aizmigt jebkurā vietā un jebkurā laikā.

Lai arī viņš ir aizņemts savas profesijas pilnveidošanā, projektu īstenošanā un koncertdzīvē', Aivis vienmēr atradīs laiku ģimenei saviem tuvajiem un draugiem.