Viņas Facebook kontā varam lasīt: „Inese Kučinska - Liepājas teātra aktrise… Esmu dzimusi un augusi Liepājā - esmu Velnciema meitene. Un ļoti mīlu savu pilsētu. Man tā ir īpaša. Liepāja sniedz adrenalīnu pat visneparastākajos veidos. Pagājušajā gadā sevi pieķēru, dejojot pie jūras. Es vienkārši sāku dejot. Uzlieku austiņas, un dejoju. Pat nevarēju iedomāties, kādu kaifu un adrenalīnu tas dod. Un prieku visai dienai.”

Kļūt par aktrisi Inese ir vēlējusies jau kopš bērnības, tāpēc viņa ir mērķtiecīgi strādājusi, lai savu sapni piepildītu. Šobrīd jau 27 gadus ir Liepājas teātra aktrise. Profesionālās darbības laikā nospēlējusi vairāk kā 70 lomas. Inesei ir grūti teikt, kuras lomas ir vismīļākas, jo katra loma ir īpaša, taču, viņasprāt, visspilgtākās noteikti ir Ausmas loma izrādē „Hanana” un sievas loma izrādē „Ragana”.

23.novembrī "Spēlmaņu naktī" par gada lielās formas izrādi žūrija atzina režisora Elmāra Seņkova darbu “Šekspīrs” Liepājas teātrī, kas saņēma arī skatītāju balvu kā gada izrāde. Aktrise Inese Kučinska par Ričarda III lomu izrādē saņēma gan žūrijas, gan skatītāju balvu kā gada aktrise.  Šī nav pirmä reize, jo par gada aktrisi Kučinska tika kronēta arī 2011.gada "Spēlmaņu nakts" ceremonijā. 

Viņai piešķirts arī augstākais valsts apbalvojums – Triju Zvaigžu ordenis, kā arī trīskārtēji - Gada liepājnieces tituls.

Viņa ir māksliniece, kas, neskatoties uz panākumiem, ikvienai lomai pieiet ar degsmi, nopietnību un visaugstākā limeņa profesionalitāti.

Inesi bieži var sastapt Liepājā jūras krastā, tā ir viena no viņas mīļākajām vietām... Viņa ir liela dabas mīļotāja - peld visu cauru gadu un brīvajā laikā nodarbojas ar aktīvo atpūtu, tādā veidā smeļoties enerģiju un iedvesmu. Aktrise atklāj, ka pa Liepāju ikdienā pārvietojas ar riteni.