Linda Lielvārde pēc izglītības ir juriste un ikdienā konsultē uzņēmumus stratēģijas plānošanā un procesu pārvaldībā. Linda ir biedrības „Spēkavieta” dibinātāja un nu jau vairāk nekā 10 gadus nodarbojas ar brīvprātīgo ģeneoloģiju un dalās savās zināšanās par dzimtu izpēti semināros un lekcijās. Linda pievērš uzmanību dažādām dzimtu programmām, likumsakarībām un samezglojumiem, kurus iespējams papētīt dziļāk un atšķetināt, nodalot sevi no negatīvās pieredzes, ko dzimta nes, un aktivizējot pozitīvu pieredzi.

Pēdējos gados arvien vairāk cilvēku Latvijā pievēršas savu dzimtas sakņu pētniecībai. Piemēram, "Facebook" grupā „Dzimtas detektīvs” spēkus apvienojuši jau 25 tūkstoši cilvēku. Sākusi ar pašas dzimtas koku, Linda vienotā kokā tagad saslēgusi datus jau par 150 tūkstošiem cilvēku un ir ceļā uz kopīga Latvijas lielkoka izveidošanu.

"Tas notika vairāk nekā pirms 15 gadiem, kad mēs nolēmām ar māsu uzdāvināt tētim Ziemassvētkos dzimtas koku digitalizētā formātā. Tā, lai ir tur arī jaunie Strengas šajā kokā. Un mēs to arī realizējām, un mani ļoti aizrāva tas, ka var likt kopā zināšanas, ka ne tikai es varu sameklēt kaut kādus datus, bet ka to var darīt kopā ar citiem cilvēkiem," atklāj Linda Lielvārde. "Mani aizrāva tā sajūta atšķetināt, atrisināt, atklāt, kā mēs esam saistīti. Pirmkārt, es meklēju, kā mēs esam saistīti ar Strengām, kas dzīvo Igaunijā, tad pēc tam,

kādi ir tie stāsti, kā es esmu saistīta ar brāļiem Kaudzītēm, jo dzimtā vecās tantes runāja, ka kaut kāda saistība ir, bet īsti kāda, nezināja. Parasti jau tiem stāstiem, kas dzimtā klejo, vienmēr ir daļa, kas ir piedomāta, un daļa, kas ir patiesa. Bet tām leģendām vienmēr, lai cik viņas neticamas būtu, vienmēr ir jāseko un viņas jāšķetina, no dažādām pusēm raugoties. Un tad tur arī atklājas tā patiesība, no kurienes tā leģenda radusies."

Lindas tētis Uldis Strenga ir bijušais Latvijas Radio kolēģis, ilgus gadus bijis diktors, arī barikāžu un augusta puča laikā. 

Linda sarunā atminas, ka bijis satraucoši augusta puča dienās, kad tētis lasījis ziņas un tad iebruka Omon Radio mājā un tika pārtraukta raidīšana. Ģimenei nav bijusi viennozīmīgi droša sajūta, ka tētis atgriezīsies mājās. Tikai tad, kad Dzintris Kolāts no rezerves studijas pieslēdzās un paziņoja, ka viss ir kārtībā, bijis atvieglojums.

Pirmā profesija, ko Linda apguvusi, bija juriste. Tas bijis izaicinājums pamēģināt un pierādīt, ka var. Linda ir arī dūla, bet šobrīd apgūst transpersonālo psihoterapiju, ir transpersonālās psihoterapijas speciāliste apmācībā.

Šis virziens īpašu nozīmi piešķir garīguma aspektam un kā psihoterapeite viņa palīdz saskatīt uzvedības modeļus, kas atkārtojas. Dzimtas koka zīmēšana ir mehānisms kā to vislabāk ieraudzīt.

"Uzliek uz papīra un redzu, nu ja, te ir tā atkārtošanās un tur var novērot kādus ritmus, likumsakarības un kurā brīdī ir pavīd arī varbūt tā cerība, ka kaut kas mainās," skaidro Linda Lielvārde. "Bieži vien cilvēkam ir sajūta, ka mēs visas sievietes dzimtā esam tādas, vai mums visiem vīriešiem notiek tā. Un tad

savas dzimtas izpēte iedod to skatu bišķiņ plašāku, un iedod iespēju ieraudzīt, ka nav jau gan ar pilnīgi visām sievietēm tā bijis, ka nav jau gan ar visiem vīriešiem tā bijis. Tur ir vēl vesela jūra, vesels pulks, no kuriem paņemt arī to labo pieredzi, ne tikai to nu, teiksim, taisno līniju, kur tiešām šī atkārtošanās ir notikusi.

Un ieraudzīšana ir pirmais solis, lai kaut kas sāktu mainīties. Pēc tam ir par to jāsāk runāt, tad tas ir jāsāk just, un tad tas ir jāintegrē."

Vēl dzimtas izpētes ietvaros Linda ir veikusi DNS testu, lai saprastu un vieglāk pārliecinātos par radniecību un vieglāk kokus savienotu. DNS testā uzrāda arī procentuālo sadalījumu pa tautībām. 

"Man 1% uzrādījās no Nigērijas, tas man bija tik ārkārtīgi šokējoši, ka tas gēns ir kaut kur  no ļoti lielas tālienes manī aktivizējies. Bet tajā pašā laikā tad, es domāju par afrikāņu kultūru, īpaši par to, kā viņi sagaida bērniņus šajā saulē. Ka pirms bērniņa ieņemšanas vispirms sievietei atnāk bērniņa dziesma - viņa dvēseles dziesma. Tad viņa šo dziesmu sāk dziedāt un iemāca savam vīrietim, tad viņa ieņem šo bērniņu, viņa māca gaidību laikā šo dziesmu visam ciemam. Un tad, kad tas bērniņš ir piedzimis, šo dziesmu viss ciems dzied tam bērniņam. Tā ir viņa dziesma," stāsta Linda Lielvārde. "Man tas liekas ārkārtīgi aizkustinoši un tuvu."