Benedikts Kalnačs ir literatūrzinātnieks, habilitētais filoloģijas doktors, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis. Viņš ir dzimis dzejnieka Andra Vējāna un vēsturnieces Veltas Kalnačas ģimenē. 1993. gadā Benedikts Kalnačs iegūst filoloģijas doktora, sešus gadus vēlāk – habilitētā filoloģijas doktora grādu.

"Blaumaņa klātbūtnes sajūta ir ļoti svarīga," vērtē Benedikts Kalnačs. "Pat ja viņš kādu brīdi bijis teātra repertuārā, man liekas, ka teātri arī paši kļūst mazliet nemierīgi un sāk domāt, kur tad ir tas Blaumanis un mums atkal pie viņa ir jāatgriežas."

2023. gada rudenī klajā nāca Benedikta Kalņača monogrāfija "Pavērsiens. Rūdolfs Blaumanis latviešu un Eiropas literatūrā". Pētījums tapis vairāk nekā 10 gadu garumā.

Literatūrzinātnieka pētniecībai raksturīga salīdzinoša ievirze – pēc viņa rosinājuma, ar tiešu līdzdalību un nereti arī viņa vadībā tapuši nozīmīgi autoru kolektīva izstrādāti pētījumi par skandināvu un somu literatūru, kā arī nozīmīgi pētījumi par latviešu, lietuviešu un igauņu literārajiem sakariem. Kā Liepājas Universitātes profesors viņš joprojām docē bakalaura un maģistra studiju programmās kursus, kas saistīti ar drāmu, teātra vēsturi un literatūrzinātni.

Benedikta Kalnača zinātniskais darbs ir novērtēts ar vairākām balvām un atzinībām, viņš ir arī Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks.

Benedikta Kalnača izvēlētās dziesmas:

  1. Jānis Paukštello. "Senos laikos bija" no izrādes "Velniņi" (R.Paula mūzika)
  2. Rihards Vāgners. Operas "Loengrīns" fragments "In fernem Land" (izpilda Piotr Beczala)
  3. Freddie Mercury un Monserrat Caballe. "Barcelona"