Žurnālists un pētnieks. Demokrātijā ļoti aktuāla profesija modernai sabiedrībai. Cik ikdienā jāsaskaras ar bedrēm, straujiem līkumiem un tramplīniem, darot to, kas vienkārši patīk, vaicājam šī vakara viešņai – Latvijas Radio galvenajai redaktorei Anitai Braunai.

Žurnāliste Anita Brauna nāk no Preiļu novada Rožkalnu pagasta un ir absolvējusi Vārkavas vidusskolu. Žurnālistikā darbojas jau teju 30 gadus, tostarp strādājusi Latvijas Televīzijā un TV3 kā ziņu producente, kā arī bijusi laikraksta „Diena” galvenā redaktore.

2013. gadā Anita saņēmusi Latvijas Žurnālistu asociācijas Izcilības balvu analītiskās žurnālistikas kategorijā, savukārt pagājušajā gadā – Latvijas Žurnālistu asociācijas Izcilības balvas nominācijā “Gada redaktors” un kopā ar kolēģi Indru Spranci nominācijā “Analītika/ Pētniecība” par Latvijas Radio raidījumu sēriju par Lemberga prāvas aizkulisēm un “Ventspils grupējumu”.

Šobrīd Anita ir Latvijas Radio Pētnieciskās žurnālistikas nodaļas vadītāja, raidījuma “Atvērtie faili” producente, šīs nedēļas sākumā apstiprināta arī Latvijas Radio galvenās redaktores amatā.

Anitas sirdslieta ir tautas dejas – viņa ir daļa no tautas deju kolektīva “Zīle”. Pielietojot savas profesionālās zināšanas, Anita pirms kāda laika sarakstīja grāmatu par šī kolektīva 50 gadu vēsturi – tieši tik dziļi Anita ir tautas dejā!