Maģistra studiju programmas „Sporta zinātne” realizācijā tiek iesaistītas vairākas zinātņu nozaru grupas – medicīnas un dzīvības, sociālo un tiesību, kā arī eksakto zinātņu nozaru grupas. Studentiem ir iespēja pētīt, analizēt un attīstīt labvēlīgos sporta aktivitāšu aspektus – fiziskos un garīgos, emocionālos un sociālos, kas uzlabo veselību un dzīves kvalitāti visiem cilvēkiem.

Līga Plakane ir Latvijas Universitātes asociētā profesore, maģistra studiju programmas „Sporta zinātne” direktore. Viņa ir ne tikai teorētiķe, bet aktīva dzīvesveida piekritēja visa mūža garumā. Līga Plakane ir pirmā Latvijas sieviete alpīniste, kura uzkāpusi kādā no 14 pasaules virsotnēm, kas augstākas par 8000 metriem – Himalajos sasniegusi 8201 metra augsto Čooiju.

Līga Plakane arī divas reizes ir veikusi apmēram 170 kilometru garo distanci skrējienā apkārt Monblānam. Skrējiena starts un finišs ir Francijas pilsētā Šamonī.

"Tā ir sporta aktivitāšu ziņā viena no manām dzīves kulminācijām," atzīst Līga Plakane.

Daudzus gadus bijusi līdzi kā atbalstītāja citiem skrējējiem, lai motivētu kustēties, kad prāts jau atpaliek no kājām.

"Visās reizēs, esot dalībniekam, vai atbalstītājam, emocijas ir stipri līdzīgas. Protams, ka tevi sagaida mīļie draugi, tautieši un bērni finišā pēc piektdienas starta svētdienas agrā rīta stundā, turpat, kur tevi pavadīja, emocijas nav aprakstāmas," bilst Līga Plakane.

2015. gadā, kad piedalījās, Līga skrējienu veica 40 stundās. Lai tajā piedalītos, ir jānoiet garš, grūts ceļš, jāsavāc ultramaratona distances ar noteiktu punktu skaitu. Tas lielās popularitātes dēļ ar katru gadu pieaug.