Fiziķis, kurš saliek visu pa plauktiņiem. Tā, īsumā raksturojot, Monopols iepazīstina ar šī vakara viesi Gunāru Laicānu, kurš savā dzīvē bijis skolotājs, diskotēku organizētājs, Saeimas deputāts un tagad savas mājas staļļa muzeja īpašnieks.

Kādreizējais politiķis, bijušais Dundagas pagasta padomes priekšsēdētājs, skolotājs un vēl - ir neskaitāmi daudz atslēgvārdu, ar ko iespējams raksturot Gunāru Laicānu.

Gunārs augstāko izglītību ieguvis Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē, un ieguvis arī sociālo zinātņu maģistra grādu sabiedrības vadībā. Vairākus gadus darbojies izglītības jomā - strādājis par skolotāju, skolas direktoru, bijis arī Talsu rajona izglītības nodaļas vadītāja vietnieks.

Vēlāk jau Gunāru dzīves ceļi aizveduši līdz politikai - daudzus gadus pavadījis Dundagas pagasta pašvaldībā, lielāko daļu no tiem bijis padomes priekšsēdētājs. Šajā laikā darbojies arī Latvijas Pašvaldību savienībā. Vēlāk Gunārs bijis viens no Latvijas Republikas 9. Saeimas deputātiem, pēc tam - bijis Dundagas novada domes priekšsēdētājs.

Nu jau vairākus gadus darba dzīvei Gunārs metis mieru. Šo gadu laikā Gunārs izveidojis ievērojamu vēsturisko materiālu kolekciju, kā arī mājaslapu - abas kalpo kā vēstneši Dundagas pagātnei.

Ārpus visa iepriekšminētā Gunārs iemantojis lielu sabiedrības mīlestību arī kā dīdžejs - jeb tautā tā sauktais “diskotēku vectētiņš”!