Mūsdienu tehnoloģijas un personiskas emocijas. Šī vakara saruna Monopolā ar lielākās IT kompānijas vadītāju Baltijā, kura sirds asiņo par notikumiem Ukrainā, - fonda atvērtai sabiedrībai "Dots" valdes priekšsēdētājs un uzņēmuma "Accenture" vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs.

"Patiesībā mākslīgais intelekts pavērš spoguli, un mēs tur redzam sevi. Jo vairāk attīstām mākslīgo intelektu, jo vairāk iedziļināmies sevī. Ja roboti kaut sāks darīt mūsu vietā, mums mazāk paliek lietu, par kurām varam rūpēties ikdienā, sagādājot sev. Mākslīgais intelekts norāda uz to, kādi mēs esam," atzīst Maksims Jegorovs.

"Mākslīgam intelektam ir gradācijas. Mūsu sapnis ir general artifition inteligent vai vispārējā inteliģence. Mēs to neesam sasnieguši, mēs neesam situācijā, kad mākslīgais intelekts var radīt ko jaunu kā cilvēks, norāda Maksims Jegorovs. "No otras puses mēs bieži redzam, ka tas, kas mums likās inteliģenta darbība, patiesībā ir algoritms. Kad, piemēram, dakteris nosaka, kas cilvēkam kaiš, tu ir ļoti lielā mērā algoritms, kuru visi dakteri ievēro. Tur strādā intuīcija un tamlīdzīgi, bet tur ir noteikta daļa, kas ir algoritmiska. Pieņemsim, vadības darbā mana mantra vienmēr ir, ja varam problēmu novest līdz kādai loģikai, ka lēmums nav nepieciešams, ka varam to saciparot, salikt racionalitāti, ka lēmums kļūst acīmredzams, līdz ar to lēmums nav vajadzīgs. Tas ir visdrošaākais veids, tad nav jāpaļaujas uz intuīciju. Pagaidām esam situācijā, kur "ChatGPT" ir iemācījies runāt apmēram tāpat kā cilvēks, tas var daudz ko izdarīt. Jāņem vērā, ka jebkurš šāda veida čats var melot, var halucinēt. Jāatceras, ka tas, ko viņš saka, nav taisnība."

Maksims Jegorovs ir absolvējis Latvijas Universitātes Datorzinību fakultāti, un šobrīd ir Latvijas Universitātes Goda biedrs. IT nozarē Maksims darbojas jau kopš 1997.gada. Sākotnēji strādājis “Lattelekom” un "Tieto", vēlāk kļuvis par daļu no uzņēmuma "Accenture", kurā darbojas nu jau teju 19 gadus.

Ārpus darbības fondā "Dots" un "Accenture", Maksims ir arī audiovizuālā interneta raidījuma "Diena pēc | Tehnoloģijas" autors un vadītājs.

Maksims devis patiesi nozīmīgu ieguldījumu IT izglītībā Latvijā un par sevišķiem nopelniem Latvijas labā 2018.gadā apbalvots ar Atzinības krustu.

Ārpus darba lietām Maksims apgūst literatūru un filozofiju, kā arī bieži lasa grāmatas.