Muzejs ir jauns arī tad, ja pati ēka ir sena, jo tur valda māksla, kas nenoveco. Iespējams, tas arī ir iemesls, kamdēļ šajā namā strādā cilvēki, kuriem laiks neko nespēj padarīt. Šī vakara Monopola viešņa ilggadējā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore un mākslas zinātniece Māra Lāce.

Māra Lāce ir absolvējusi Latvijas Valsts mākslas akadēmijas Mākslas vēstures un teorijas nodaļu.

Savā darba vietā -  Mākslas muzejā - viņa ienākusi vēl kā Mākslas akadēmijas studente, un tajā ir joprojām. Muzejs ir Māras vienīgā darbavieta jau piecdesmit gadus, sākot no grupu vadīšanas gides amata līdz pat direktores krēslam, kurā atrodas nu jau vairāk nekā 20 gadus. Blakus tam viņa ir arī vairāku padomju, tostarp Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) biedre.

Māra Lāce ir arī autore neskaitāmām publikācijām par latviešu grafikas un glezniecības izstādēm, māksliniekiem, mākslas darbu kolekcionāriem un mākslas muzeja vēsturi. Darbojas arī ekspertu darba grupā Latvijas kultūras kanona izveidē.

Par savu darbību Māra Lāce apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni, vairākiem ārvalstu apbalvojumiem, kā arī pagājušajā gadā saņēmusi Muzeju biedrības balvu par mūža ieguldījumu.